Nafciarze na koniec sezonu przegrywają w Katowicach

Niezwykle szczęśliwy – dla Wisły Płock – sezon 2015/2016 właśnie dobiegł końca. Nafciarze, którzy awans do ekstraklasy zapewnili sobie na dwie kolejki przed końcem rozgrywek, w ostatnim spotkaniu w pierwszej lidze przegrali z GKS-em Katowice 1-2 (1-1).

Gospodarze bramkę otwierającą wynik tego spotkania zdobyli już w 7. minucie. Wówczas w niesamowitym zamieszaniu w polu karnym najlepiej odnalazł się Tomasz Zahorski, który płaskim strzałem nie dał Mateuszowi Kryczce żadnych szans. Płocczanie na wyrównującego gola pracowali do 43. minuty i w końcu się udało. Dobre dośrodkowanie z rzutu rożnego Cezarego Stefańczyka uderzeniem głową wykończył Mikołaj Lebedyński i do przerwy w Katowicach był remis 1-1. W drugiej części meczu wynik długo nie ulegał zmianie, ale już w doliczonym czasie gry zwycięstwo podopiecznym Jerzego Brzęczka dał wprowadzony na boisko chwilę wcześniej Oskar Stanik.

Udany sezon 2015/2016 – Wisła Płock zakończyła więc na drugim miejscu w tabeli z 63 punktami na koncie. Pomimo, że to o sześć oczek mniej niż przed rokiem, tym razem wystarczyło to, aby następne rozgrywki – w połowie lipca – rozpocząć już w ekstraklasie. Teraz jednak Nafciarze udadzą się na krótkie, dziesięciodniowe urlopy, po których wrócą do treningów 16 czerwca.

Warto przypomnieć, że podobnie jak na wszystkich poprzednich wyjazdowych spotkaniach w zakończonym sezonie, tak i w Katowicach pojawiła się sporo – około 300 osobowa – grupa kibiców Wisły, którzy tradycyjnie głośno dopingowali swój zespół. Wszyscy ubrani byli w jednakowe, niebiesko – białe koszulki, co wyglądało naprawdę imponująco. Stowarzyszenie Sympatyków Klubu Wisła Płock dziękuje przy tym Urzędowi Miasta Płocka za wsparcie finansowe.

GKS Katowice – Wisła Płock 2-1 (1-1)
Zahorski 7, Stanik 90+ – Lebedyński 43

GKS Katowice: 1. Rafał Dobroliński – 4. Alan Czerwiński, 28. Povilas Leimonas, 23. Łukasz Pielorz, 33. Adrian Frańczak – 31. Przemysław Sawicki (57, 19. Paweł Szołtys), 20. Sławomir Duda, 11. Krzysztof Wołkowicz, 77. Patryk Szymański (90, 99. Oskar Stanik) – 22. Tomasz Zahorski – 7. Grzegorz Goncerz.

Wisła Płock: 1. Mateusz Kryczka – 20. Cezary Stefańczyk, 25. Przemysław Szymiński, 5. Bartłomiej Sielewski, 95. Patryk Stępiński – 22. Dominik Kun (61, 7. Damian Piotrowski), 23. Piotr Mroziński (66, 89. Wojciech Łuczak), 18. Piotr Wlazło, 9. Arkadiusz Reca (73, 16. Fabian Hiszpański) – 9. Mikołaj Lebedyński, 19. Emil Drozdowicz.

Żółte kartki: Czerwiński, Szymański.
Sędzia: Mariusz Korpalski (Toruń).