Nafciarze gromią i awansują do ćwierćfinału

Piłkarze ręczni Orlen Wisły pewnie pokonali MKS Zagłębie Lubin 40:21 (21:11) i awansowali do 1/4 pucharu Polski.

Wiele osób przed tym spotkaniem obawiało się, że osłabiona Wisła może nie dać rady pokonać Zagłębia. Jednak nafciarze pokazali od pierwszych minut spotkania, że w tym meczu o wpadce nie może być mowy. Już po kilkunastu minutach podopieczni Manolo Cadenasa odskoczyli na kilka bramek i można było się tylko zastanawiać jak wysoko wygrają nasi szczypiorniści. Już do przerwy ich przewaga to dziesięć goli (21:11).

W drugiej połowie trener Zagłębia, Jerzy Szafraniec zrezygnował z walki i puścił na parkiet młodych zawodników swojego zespołu. W drużynie Wisły również pojawili się na parkiecie ci, którzy na co dzień swoich szans dostają mało. W bramce stanął Adam Morawski, na skrzydle Mateusz Góralski, a na pozycji obrotowego Zbigniew Kwiatkowski. Wszyscy trzej spisali się bardzo dobrze. Morawski zaliczył kilka skutecznych interwencji, Góralski pięć razy trafiał do siatki, a Kwiatkowski trzy razy pokonywał bramkarza gospodarzy. Ostatecznie Wisła pokonała Zagłębie 40:21 i pewnie awansowała do 1/4 pucharu Polski.

W ostatnim meczu w tym roku płocczanie zmierzą się we własnej hali z Gwardią Opole. Początek tego spotkania w sobotę (14 grudnia) o godz. 16.

MKS Zagłębie Lubin – Orlen Wisła Płock 21:40 (11:21)

Orlen Wisła: Wichary, Morawski – Nikčević 4, Wiśniewski 5, Milas 3, Kević 4, Eklemović 4, Kavaš 3, Zrnić 4, Góralski 5, Toromanović 5, Kwiatkowski 3