Na edukacyjną ścieżkę uczniowie jeszcze poczekają

Dziś początek roku szkolnego. Sprawdzamy na jakim etapie jest realizacja projektów Budżetu Obywatelskiego 2013, które dotyczą płockich szkół.

W pierwszej edycji Budżetu Obywatelskiego do realizacji zostały skierowane dwa projekty miękkie. Jednym z nich, a jednocześnie najtańszym pomysłem było  wyposażenie i remont sali do zajęć sensorycznych w Szkole Podstawowej nr 18. O postępach w realizacji projektu już pisaliśmy – Projekt obywatelski w realizacji.

Na początku lipca dyrektor SP 18 Jarosław Kalaszczyński zapowiadał, że sala będzie gotowa na początek roku szkolnego. Jak dowiedzieliśmy się w Ratuszu, uczniowie będą mogli lada moment korzystać z nowej sali. Trwają jeszcze ostatnie przygotowania polegające na montowaniu i sprawdzaniu urządzeń, takich jak huśtawki, kołyski czy drabinki, będących wyposażeniem sali. 

Dłużej na realizację projektu, a dokładnie na ścieżkę dydaktyczną, będą musieli poczekać uczniowie Gimnazjum nr 5. Jak się dowiedzieliśmy w tym tygodniu ogłoszony będzie przetarg, w którym zostanie wyłoniony wykonawca placu dydaktycznego. Koncepcja pomysłu, który zdobył w głosowaniu mieszkańców tyle głosów, iż został skierowany do realizacji zakłada, że na skwerze obok szkoły powstanie ścieżka, a obok niej amfiteatr antyczny dla 30 widzów. Obok powstanie ażurowy model ziemi z zarysami kontynentów, pozwalający zrozumieć pojęcia długości i szerokości geograficznej, a także kolejny element wyposażenia placu – okresowy układ pierwiastków. Będzie także model układu słonecznego, stanie też pięć przestrzennych brył geometrycznych z wzorami matematycznymi do obliczania ich powierzchni i objętości. Niestety spektakli teatralnych na świeżym powietrzu uczniowie raczej nie obejrzą w tym roku. Projekt ma zostać zrealizowany bowiem do 15 listopada.