Na co stać płockie szczypiornistki?

Zanim rozpoczną się rozgrywki kobiecej pierwszej ligi, kibice będą mogli obejrzeć dwa płockie kluby rywalizujące w kolejnej edycji Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Ręcznej.

Inauguracja sezonu 2014/2015 w kobiecej pierwszej lidze przewidziana jest na 20 września. MMKS Jutrzenka Płock tradycyjnie przed rozpoczęciem nowych rozgrywek organizuje turniej, na który zaprasza kluby, z którymi później przyjdzie jej walczyć o ligowe punkty.

Tym razem w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 16 zaprezentują się Słupia Słupsk, AZS AWF Gdańsk, AZS UMCS Lublin, AZS AWF Warszawa oraz dwie ekipy z Płocka – SMS i MMKS Jutrzenka.

Oba płockie zespoły przystąpią do nowych rozgrywek w mocno przemeblowanych składach. SMS pożegnał się z zawodniczkami, które zdały egzamin maturalny, kończąc szkolną naukę. Ich miejsce zajmą uczennice pierwszej klasy liceum i trzeciej gimnazjum.

Z Jutrzenką pożegnały się Monika Obrębalska, Martyna Borysławska i Edyta Charzyńska, które zmieniły barwy klubowe oraz Weronika Dyszkiewicz i Patrycja Gieras, które zakończyły swoją sportową przygodę. W Jutrzence pojawiła się Katarzyna Homonicka, absolwentka SMS-u Płock, która cały poprzedni sezon straciła na leczenie kontuzji. Skład zespołu występującego na co dzień w hali sportowej SP 16 uzupełniony został również zawodniczkami, które w poprzednim sezonie występowały w ekipie juniorek młodszych.

Program turnieju:

Piątek, 5 września

15.00 SMS Płock – AZS AWF Gdańsk

16.15 AZS AWF Wa-wa – Słupia Słupsk

17.30 Jutrzenka Płock – AZS UMCS Lublin

18.45 AZS AWF Wa-wa – AZS AWF Gdańsk

Sobota, 6 września

9.00 Słupia Słupsk – SMS Płock

10.15 AZS AWF Wa-wa – AZS UMCS Lublin

11.30 AZS AWF Gdańsk – Jutrzenka Płock

12.45 SMS Płock – AZS AWF Wa-wa

14.00 Jutrzenka Płock – Słupia Słupsk

16.30 AZS UMCS Lublin – AZS AWF Gdańsk

17.45 SMS Płock – Jutrzenka Płock

19.00 Słupia Słupsk – AZS UMCS Lublin

Niedziela, 7 września

9.30 AZS UMCS Lublin – SMS Płock

10.45 AZS AWF Gdańsk – Słupia Słupsk

12.00 Jutrzenka Płock – AZS AWF Wa-wa

13.00 – zakończenie turnieju