Motoryzacyjna perełka w Płocku

W tegorocznej, jedenastej już edycji zlotu Mercedesem po Wiśle pojawią się w Płocku właściciele i sympatycy aut tej marki z całej Polski oraz z Wielkiej Brytanii, Holandii, Gruzji, Białorusi i Rosji. Impreza odbędzie się 31 maja i 1 czerwca.

Wobec rezygnacji z organizowania Budmat Drift Show i Night Power 2014 Grand Prix zlot Mercedesem po Wiśle będzie jedyną motoryzacyjną imprezą, która w 2014 roku odbędzie się w stolicy Północnego Mazowsza. 31 maja i 1 czerwca w wielu miejscach Płocka będziemy mogli podziwiać klasyczne auta spod znaku trójramiennej gwiazdy. Zespół organizacyjny chce uczcić rocznice rozpoczęcia produkcji modeli W126 i W460. Ale zamierza zaprezentować również najnowsze modele marki Mercedes-Benz. – W tym roku oprócz bez mała osiemdziesięciu klasycznych Mercedesów widzowie będą mogli podziwiać także wystawę towarzyszącą pod nazwą „Aleja Przyjaciół Mercedesem po Wiśle”, na której zaprezentujemy amerykańskie hot roady, pojazdy stowarzyszenia Płockiej Klasyki oraz pierwszą jeżdżącą replikę przedwojennego, polskiego samochodu CWS T1 z roku 1925 – mówi komandor Zlotu Maciej Kulas.  – Wszystkich miłośników klasycznej motoryzacji
zapraszamy do odwiedzenia nas zarówno w sobotę na Starym Rynku, jak i w niedzielę podczas wizyty w ogrodzie zoologicznym. Zapewniam, że nie zabraknie niespodzianek i dodatkowych atrakcji.
Tegoroczna impreza zapowiada się bardzo interesująco. W sobotę 31 maja około 14.00 na Starym Rynku zaprezentują się wszystkie auta, które uczestniczyć będą w Zlocie. W planach jest również sesja zdjęciowa, która może być prawdziwą gratką nie tylko dla zawodowych fotografów. Dodatkową ciekawostką będzie wystawa „Aleja Przyjaciół Mercedesem po Wiśle”. Wieczorem zlotowicze spotkają się w Domu Technika, gdzie przewidziana jest wystawa klasycznych modeli MB. Niezwykłym wydarzeniem będzie recital Pawła Orkisza, krakowskiego pieśniarza wykonującego zarówno własne piosenki, jak i utwory Bułata Okudżawy, Włodzimierza Wysockiego i Leonarda Cohena.
W niedzielę 1 czerwca o 11.00 zwarta kolumna uczestników Zlotu „Mercedesem po Wiśle” przejedzie z Domu Technika do Miejskiego Ogrodu Zoologicznego. Tam właśnie odbywać się będą wszelkie wydarzenia drugiego dnia imprezy. – Właściciele klasycznych mercedesów będą mogli zwiedzić jeden z najpiękniej położonych ogrodów zoologicznych w Europie – zapowiada Maciej Kulas. – Wezmą również udział w festynie z okazji dnia dziecka. Na terenie ZOO odbędzie się również loteria „Ślepy los”, w której tradycyjnie już uczestniczyć będą załogi biorące udział w zlocie.
Partnerami tegorocznego Zlotu są Urząd Miasta Płocka oraz Mercedes-Benz Auto Forum. Imprezę wspiera Mercedes-Benz Polska Sp. z o.o. Jednym z medialnych patronów „Mercedesem po Wiśle” będzie Dziennik Płocki.