Motocykliści z całej Polski zjadą się znów, aby pomóc. Kaczor zaprasza do Soczewki na 30. edycję zlotu!

Aż trzy dni będzie trwał Motocyklowy Zlot Charytatywny “U Kaczora”, który odbędzie się w uroczo położonej podpłockiej Soczewce. Tegoroczne wydarzenie jest jubileuszowe. Organizatorzy bowiem już po raz 30. zapraszają na imprezę wszystkich, którzy nie tylko kochają motocykle, ale także sympatyków jednośladów. Co najważniejsze, na każdej z imprez motocykliści charytatywnie wspierają potrzebujące osoby. W tym roku jest to Justyna Jeruzal.

30. edycja Motocyklowego Zlotu Charytatywnego “U Kaczora” rozpocznie się w piątek, 14 czerwca i potrwa do niedzieli 16 czerwca. Odbędzie się w Ośrodku Wypoczynkowym “Agat” w Soczewce przy ul. Parkowej 32. W tym czasie na uczestników wydarzenia przygotowanych jest mnóstwo atrakcji. Wśród nich efektowna i przyciągająca setki widzów parada motocyklowa. 

Motocykliści przejadą z Soczewki do “Gościńca pod Żaglami” w Skokach Dużych. – Tam odbędzie się akcja charytatywna oraz pogadanka na temat pierwszej pomocy. Będzie można nabyć znaczki zlotowe – zachęca Marek Kaczanowski, organizator zlotu. I dodaje, że po powrocie do ośrodka w Soczewce odbędą się koncerty i impreza integracyjna… do białego rana.

Marek “Kaczor” Kaczanowski organizuje zloty charytatywne od 2007 roku. W większości odbywały się one 2 razy w roku – na wiosnę i jesieni.  – W roku 2023 było tak dużo różnych imprez motocyklowych, że jesień odpuściłem i nie organizowałem żadnych spotkań, za co mam nadzieję mi wybaczycie – wyjaśnia motocyklista. – W roku 2024 spotykamy się, jak to w ostatnim czasie bywało, w Soczewce – zachęca.

Zlot rozpocznie się w piątek, 14 czerwca, w Ośrodku Wypoczynkowym “Agat” w Soczewce, który znajduje się pod adresem ul. Parkowa 32, czyli tuż przy Jeziorze Soczewka. Organizator na uczestników będzie czekał w tym miejscu od godz. 13:00. – Będą powitania, sprawy kwaterunkowe, jakaś integracja… – wymienia Kaczor.

Na sobotę, 15 czerwca, zaplanowano główne wydarzenia. – Zbiórka wszystkich motocyklistów (uczestników zlotu i gości jednodniowych) godz. 13:00 parking przy kościele w Soczewce k. Płocka. godz. 13:30 wyjeżdżamy z parkingu w zwartym szyku i udajemy się do „Gościńca pod Żaglami” – tłumaczy Marek Kaczanowski. Tam też odbędzie się akcja charytatywna.

– W tym roku główną bohaterką naszego spotkania będzie Justyna Jeruzal, matka trzech synów, z których najmłodszy na 2,5 roku. Justyna jest po kilku poważnych operacjach, chemioterapii i chciałaby móc swoich synów wychować – podkreśla organizator zlotu. Pani Justyna ma 36 lat. Jest mieszkanką Gostynina. Od dwóch lat zmaga się z nowotworem piersi.

Po wydarzeniu, które ma na celu pomoc młodej kobiecie, motocykliści wyruszą w powrotną drogę na miejsce zlotu, czyli do Soczewki, gdzie wieczorem odbędą się koncerty, dyskusje, rozmowy…

Więcej o wydarzeniu znajdziecie XXX Motocyklowy Zlot Charytatywny “U Kaczora” – Soczewka 2024.

Fot. Archiwum prywatne Marek Kaczor Kaczanowski (Facebook)