Mocne przetarcie przed ligą

Drugie miejsce zajęła ekipa Mon-Polu w ogólnopolskim turnieju koszykówki o puchar prezydenta Płocka. Najlepszy okazał się AZS Uniwersytet Warszawski, który jako jedyny zgromadził na swoim koncie komplet punktów.

Warszawianki już w meczu otwarcia pokazały, że trzeba się będzie z nimi liczyć. TS Alles Głowno uległ akademiczkom aż 30 punktami. I był to najniższy wymiar kary. Dużo cięższą przeprawę w swoim pierwszym meczu miał Mon-Pol. Płocczanki zmierzyły się z olsztyńskim KKS-em. Pierwsza połowa upłynęła wprawdzie pod dyktando miejscowych, które zdołały wypracować sobie 15 oczek przewagi, ale początek drugiej odsłony należał do zawodniczek z Olsztyna. Trzecią kwartę wygrały one 20:4, dzięki czemu wyszły na prowadzenie. Na szczęście ostatni fragment należał do podopiecznych trenerów Ireneusza Jasińskiego i Michała Mrówczyńskiego, które cieszyć się mogły z pierwszej turniejowej wygranej.
Podobną okazję do radości miały także zawodniczki z Głowna po meczu z MUKS-em Bydgoszcz. Początek spotkania nie zapowiadał stosunkowo wysokiej wygranej ekipy, która tydzień temu była organizatorem turnieju Alles Cup. Po pierwszej połowie jednym punktem prowadziły bydgoszczanki, ale w trzeciej i czwartej kwarcie grę zdominowały głownianki, zapisując na swoim koncie w pełni zasłużoną wygraną.
Największym osiągnięciem KKS-u Olsztyn w konfrontacji z warszawiankami było wygranie drugiej kwarty. To jednak stanowczo za mało, aby marzyć o wygranej z doskonale zbilansowanym zespołem, który i tym razem pokazał, że praktycznie nie ma słabych punktów. Na równie wysokie oceny po swoim drugim turniejowym występie zasłużyły również zawodniczki Mon-Polu, które bez większych problemów ograły MUKS Bydgoszcz. Niewielkie zastrzeżenia do naszej ekipy można byłoby mieć jedynie za rozluźnienie się w końcowej fazie meczu, dzięki czemu MUKS zdołał wygrać czwartą kwartę.
Początek drugiego dnia turnieju to kolejna efektowna wygrana warszawskiego AZS UW (tym razem nad MUKS-em Bydgoszcz). Stołeczna ekipa tym samym stała się głównym faworytem do zwycięstwa w całym turnieju, a zagrozić mógł jej już tylko Mon-Pol.
Konfrontacja między zespołami z Olsztyna i Głowna decydowała, jak się później okazało, o trzecim miejscu w końcowej klasyfikacji turnieju. Mecz, który dostarczył kibicom wyjątkowych emocji, zakończył się minimalną wygraną zespołu z Olsztyna.
Konfrontacja AZS UW z Mon-Polem decydować miała o pierwszym miejscu w turnieju. Można więc było spodziewać się bardzo wyrównanej walki od pierwszych do ostatnich sekund. Nic bardziej mylnego. Płocczanki nie miały, niestety, nic do powiedzenia w pojedynku z dużo lepiej spisującym się zespołem ze stolicy i zanotowały druzgoczącą wręcz porażkę. W tym momencie stało się jasne, że nikt nie odbierze zwycięstwa AZS-owi, dla którego był to czwarty w tych zawodach zwycięski pojedynek.
Wygrywając z bydgoskim MUKS-em olsztynianki przypieczętowały swoje trzecie miejsce w płockiej imprezie. Ten mecz na długo zapamięta Aneta Burandt, która zdobyła 26 punktów, zanotowała na swoim koncie 19 zbiórek i nie miała żadnego przewinienia.
Dwudniową rywalizację w hali sportowej Zespołu Szkół nr 1 kończył pojedynek Mon-Polu z Ales Głowno. Płocczanki w pierwszej kwarcie wypracowały sobie dziewięciopunkwową przewagę, której później skutecznie broniły, chociaż rywalki starały się zrewanżować za porażkę poniesioną tydzień temu w turnieju organizowanym przez siebie. Wygrana z Głownem pozwoliła płocczankom cieszyć się z zasłużonego drugiego miejsca w turnieju.
Trenerzy Ireneusz Jasiński i Michał Mrówczyński mogą być zadowoleni z formy, jaką tydzień przed rozpoczęciem sezonu 2014/2015 prezentują ich podopieczne. Klasą dla siebie była Karolina Sikorska, niewiele ustępowała jej Sylwia Janas. Z dobrej strony pokazały się również nowe zawodniczki. Jedynym zmartwieniem sztabu szkoleniowego płockiej ekipy mogą być urazy, z jakimi boryka się część zawodniczek. Jest jednak nadzieja, że kiedy wystartują rozgrywki, wszystkie płockie koszykarki będą w pełni sił.