Młodzi artyści o miłości

Miłość nieduża” to historia miłości Jeremiego Przybory i Alicji Wirth, jego ostatniej żony. Spektakl przygotowują młodzi płoccy artyści związani przede wszystkim ze Stowarzyszeniem Teatr Per Se i z Teatrem Trzeciego.

W tym roku przypada setna rocznica urodzin jednego z twórców Kabaretu Starszych Panów – mówi Zuzanna Batka, reżyserka i scenarzystka w jednej osobie. – Chcieliśmy uczcić tę rocznicę, prezentując sztukę poświęconą Jeremiemu Przyborze i jego ostatniej żonie.

W spektaklu, którego premiera odbędzie się w piątek, 20 lutego o 17.00 w III Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Dąbrowskiej przy Łukasiewicza 11, wystąpią: Piotr Fabisiak,

Marlena Gabryelska, Adrianna Kalota, Katarzyna Kazimierczyk, Antoni Leszczyński, Maria Nosarzewska, Paulina Podolewska, Joanna Racińska, Beata Skrzyńska, Ewa Witkowska oraz Julian Julek Zielińsk. – Są tu ludzie, którzy grają już od dłuższego czasu. Inni dopiero zaczynają – mówi Zuzanna Batka. – Myślę jednak, że każdego z nich ciągnie do sceny.

Opracowaniem muzycznym całości zajął się Maciej Bieniek, a opiekę artystyczną nad młodymi artystami sprawują Katarzyna Kozłowska , Edyta Szpaczko.

Płockim artystom w przygotowaniu spektaklu pomagał między innymi Jacek Kawalec, prowadząc warsztaty aktorskie. – To było dla nas niezwykłe przeżycie – przyznaje Zuzanna Batka. – Mogliśmy nie tylko podejrzeć, jak pracuje na planie znany aktor, ale też poznać go jako człowieka. I przyznam, że okazał się niezwykle sympatyczny.