Minimalna porażka Jutrzenki, SMS w końcu wygrywa

Piłkarki ręczne SMS-u Płock w końcu wygrały pierwsze spotkanie w sezonie 2013/14. Minimalną porażkę zaliczyła drużyna Jutrzenki, która przegrała z liderem z Tczewa.

Jutrzenka zagrała bardzo dobre spotkanie, zważywszy na fakt, że jeszcze w poprzednim sezonie drużyna z Tczewa grała w PGNiG Superlidze i jest na najlepszej drodze do tego, aby do najwyższej klasy rozgrywkowej powrócić. Od pierwszych sekund spotkanie było bardzo wyrównane. Po 22. minutach płocczankom udało się odskoczyć od rywalek na trzy bramki, a do przerwy prowadziły 14:10.

W drugiej połowie mecz znowu się wyrównał. Zawodniczki z Tczewa odrobiły straty i do ostatniego gwizdka wynik oscylował w granicach remisu. Niestety w końcówce wyszło doświadczenie drużyny gości, której udało się wygrać 23:22.

Swoje pierwsze spotkanie w tym sezonie wygrały zawodniczki SMS-u Płock. Choć płocczanki nie rozpoczęły dobrze tego spotkania i musiały odrabiać straty, to nasze zawodniczki pokazały wielkie serce do walki i do przerwy udało im się wypracować przewagę pięciu goli (17:12).

Druga połowa przyniosła mnóstwo emocji, jednak do samego końca SMS nie dał sobie wyrwać dwóch punktów i ostatecznie wygrał 37:33.

MMKS Jutrzenka Płock – Aussie Sylex Sambor Tczew 22:23 (14:10)

Jutrzenka: Dobrowolska, Obrębalska – Waszkiewicz, Charzyńska 8, Dyszkiewicz 1, Stasiak 3, Krysiak, Borysławska 4, Mokrzka 4, Gieras 2, Rędzińska

Sambor: Kordunowska, Frankowska – Domnik 7, Stanulewicz 1, Jezierska 2, Skonieczna 4, Tomczyk 1, Krajewska 1, Belter 4, Dorsz 3, Orzełowska

SMS ZPRP Płock – Dwójka Profil Nowy Sącz 37:33 (17:12)

SMS: Januchta, Chodań – Swierżewska 9, Fryc 1, Roguska, Nocuń 10, Król, Szyszkowska 11, Rosiak, Szczechowicz 4, Urbaniak 2

Dwójka: Błaszczyk, Kamieniarz – Cempa 8, Kulig 6, Basta 8, Ruchała 3, Sroka, Kamińska 4, Waligóra, Kawa, Majerczyk 4