Mikołajkowy wysyp w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym. Spora lista darczyńców. Dyrektor placówki dziękuje [FOTO]

Pacjenci Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku mogli się dziś czuć rozpieszczani. Mikołaj odwiedził zarówno najmłodszych chorych, ale nie zapomniał również o tych całkiem dorosłych. Z okazji Mikołajek pacjentów prezentami obdarował Orlen, Budmat Bogdan Więcek, Radio Płock FM, stowarzyszenie „Kobiety w Centrum” Region Mazowsze, a także społeczność Szkoły Podstawowej im. K. K. Baczyńskiego w Wyszogrodzie. Dyrektor placówki, Stanisław Kwiatkowski, składa serdecznie podziękowania wszystkim darczyńcom.

Pierwszy Mikołaj zawitał do szpitala już na tydzień przed 6 grudnia. Społeczność Szkoły Podstawowej im. K. K. Baczyńskiego w Wyszogrodzie zasiliła worek szpitalnego Mikołaja ponad setką pluszaków. A dziś, czyli w same Mikołajki dzieci i starsi pacjenci mogli poczuć magię świąt na dobre.

– Ho Ho Ho! Poczuj magię Świąt! – to hasło akcji Mikołajkowej, którą pracownicy Działu Przygotowania i Realizacji Projektów Rozwojowych ORLENU przeprowadzili w ramach wolontariatu pracowniczego – tłumaczy spółka. – Dzięki tej inicjatywnie 40 małych pacjentów oddziału pediatrii w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym na Winiarach w Płocku otrzymało specjalnie przygotowane świąteczne paczki.

– Na buziach dzieci bardzo szybko zagościł uśmiech, a w oczach pojawiły się iskierki zadowolenia i zaskoczenia. Okazało się bowiem, że Święty Mikołaj bardzo dokładnie wybrał prezenty dla wszystkich dzieci. Każdy upominek był staranie przygotowany przez wolontariuszy z uwzględnieniem potrzeb i zainteresowań dzieci, a także dopasowany do wieku maluchów. Najmniejsi pacjenci otrzymali m.in.: maskotki, grzechotki, puzzle, zabawki dźwiękowe oraz książeczki z obrazkami. Natomiast w paczkach dla starszaków znalazły się m.in.: samochodziki, gry planszowe i karciane, plecaki, puzzle oraz książki – wymienia Orlen.

– Do grona Elfów dołączył Budmat Bogdan Więcek. Elfy z Budmatu wsparły naszego Mikołaja i dzięki nim uda nam się chociaż na chwilę osłodzić dzieciom świąteczny czas spędzony w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Płocku, czy to w Mikołajki, czy w Święta Bożego Narodzenia – czytamy na stronie szpitala.

Z kolei Radio Płock FM, zaprosiło do szpitala Mikołaja i Elfy na spotkanie z najmłodszymi pacjentami. – Mikołaja w Strefie Rodzica przywitała reprezentacja dzieci hospitalizowanych w Oddziale Dziecięcym naszej placówki i te otrzymały prezenty od razu. Pozostałym dzieciom, które z uwagi na stan zdrowia musiały pozostać na Oddziale, prezenty przekazane przez Mikołaja wręczy personel – wyjaśnia szpital.

Nie tylko najmłodsi pacjenci lecznicy zostali obdarowani prezentami. Także pacjentki hospitalizowane w części ginekologicznej Oddziału Ginekologiczno – Położniczego miały dziś swoje święto. Odwiedziły je bowiem członkinie Regionu Mazowsze stowarzyszenia „Kobiety w Centrum” i w zastępstwie Mikołaja wręczyły świąteczne upominki.

Fot. Wojewódzki Szpital Zespolony im. Marcina Kacprzaka w Płocku.