Miejskie Przedszkole nr 17 uroczyście otwarte. Przedszkolaki uczą się i bawią w nowoczesnej placówce [FOTO]

– Cieszę się, że przedostatnie już przedszkole typu ciechanowskiego zamieniło się w nowoczesny obiekt, w którym swoją przygodę edukacyjną dzieci będą zaczynały w komfortowych warunkach – nie ukrywa zadowolenia z inwestycji prezydent Płocka, Andrzej Nowakowski. Mowa o nowej siedzibie przedszkola nr 17, które w Płocku mieści się przy ulicy Kossobudzkiego 10.

Z nowej placówki dzieci korzystają już od września. Jednak dopiero w poniedziałek, 28 listopada, miało miejsce uroczyste otwarcie placówki. Wydarzenie rozpoczęło się od symbolicznego przecięcia wstęgi, którego dokonały dzieci w towarzystwie zaproszonych gości. Jak na tak ważną uroczystość w historii przedszkola przystało nie zabrakło również programu artystycznego, podczas którego na scenie wystąpiły przedszkolaki, świetnie przygotowane do swoich ról. Spektakl nawiązywał do patrona placówki – Małego Księcia.

Miejskie Przedszkole nr 17 przygotowane jest dla 150 dzieci, które będą uczyły się i bawiły w sześciu oddziałach. Oprócz sal dydaktycznych z zapleczem sanitarnym, w przedszkolu znajduje się sala widowiskowa, przestronna szatnia, gabinety psychologa i pedagoga, pokój dla nauczycieli, pomieszczenia administracyjne oraz nowoczesny blok żywieniowy. Co bardzo ważne, przedszkole dostosowane jest do potrzeb osób z niepełnosprawnością. Przy placówce powstały również dwa parkingi.

To jeszcze nie koniec inwestycji przy ul. Kossobudzkiego. – Przed nami jeszcze dokończenie drugiego etapu inwestycji, czyli wykonanie placów zabaw i urządzenie terenu zielonego – podkreślił prezydent Płocka.

W tym miejscu warto zaznaczyć, że nowo wybudowany obiekt powstał tuż starego przedszkola, które wybudowane było w stylu tzw. ciechanowskim. Na miejscu rozebranego starego budynku powstaną cztery place zabaw – każdy dla innej grupy wiekowej. Wokół przedszkola też się zazieleni. – W sumie pojawi się 47 drzew oraz ponad 400 różnych krzewów, w tym 230 krzewów róż – wskazuje biuro prasowe ratusza.

Koszt inwestycji wyniósł ponad 9,3 mln zł. Przedsięwzięcie zostało sfinansowane ze środków pozyskanych przez miasto Płock z budżetu państwa.

Fot. UMP.