Miedziowi bez szans

Drugie ligowe starcie w tym roku i… oczywiście drugie zwycięstwo! Tym razem na drodze Nafciarzy, stanęło 10. w tabeli – Zagłębie Lubin. Miedziowi na swoje nieszczęście musieli jednak uznać wyższość podopiecznych Manolo Cadenasa, którzy w hali RCS-u w Lubinie wygrali  28:20 (17:11).

Środowy pojedynek 18. kolejki PGNiG Superligi rozpoczął się od problemów… z tablicą świetlną. Po chwili przerwy sytuacja została jednak opanowana i po rzucie z lewego skrzydła Mikołaja Szymyślika gospodarze otworzyli wynik spotkania (1:0). Na to trafienie szybko odpowiedział Dmitry Zhitnikov i było 1:1. W kolejnych minutach w płocką bramkę próbował wstrzelić się, najlepszy zawodnik Zagłębia z poprzedniego meczu obydwóch drużyn w Płocku, strzelec 10 bramek – Nikola Dżono, którego skutecznie powstrzymywał jednak Rodrigo Corrales. Gdy w 9. minucie bośniacki rozgrywający trafił po raz pierwszy (3:4), lubinianie jeszcze utrzymywali bramkowy kontakt, ale już po następnych siedmiu minutach przegrywali 5:10. W 21. minucie, po bramce wprowadzonego sekundy wcześniej Marko Tarabochii, Wiślacy nadal utrzymywali pięć bramek przewagi (13:8), a do przerwy powiększyli prowadzenie o jeszcze jedno oczko (17:11).

Już po pięciu minutach drugiej części meczu było 20:12, a Marcin Wichary kontynuował to co zaczął w pierwszej połowie, a więc bronił jak w transie. W 40. minucie, gdy Michał Daszek rzucił z karnego na 23:13, Wichary miał blisko 70% skuteczności obron (całe zawody zakończył z 63%)! Po kolejnych sześciu minutach wynik zmienił się nieznacznie (25:13), głównie za sprawą dobrze dysponowanego bramkarza Orlen Wisły oraz golkipera Zagłębia Patryka Małeckiego. Bramkowa niemoc lubinian trwała od 36. do 47. minuty, ale w końcu przerwał ją Oleg Macharashvili (25:14). W końcówce dzięki nieskuteczności przyjezdnych Miedziowi rzucili pięć bramek z rzędu (25:18), ale ta krótka “pobudka” to wszystko na co było ich dzisiaj stać i ostatecznie to płocczanie zwyciężyli 28:20.

A już w najbliższą sobotę – 13 lutego – Nafciarze wrócą do Orlen Areny! Ich rywalem w pierwszym tegorocznym  meczu Velux Ligi Mistrzów będzie Celje Pivovarna Lasko. Spotkanie ze Słoweńcami rozpocznie się o godzinie 16.

Zagłębie Lubin – Orlen Wisła Płock 20:28 (11:17)

Bramki dla Orlen Wisły Płock: Dmitry Zhitnikov 6, Tiago Rocha 5, Michał Daszek 4, Ivan Nikcević 3, Adam Wiśniewski 2, Marko Tarabochia 2, Jose Guilherme de Toledo 2, Valentin Ghionea 1, Marco Oneto 1, Dan-Emil Racotea 1, Angel Montoro 1.

Upomnienia: Racotea, Oneto.
Wykluczenia: Oneto – 2 minuty.

Źródło: SPR Wisła Płock