Miażdżące zwycięstwo Orlen Wisły Płock. Drużyna z Puław bezbronna

W środowy wieczór, 2 października, Nafciarze mierzyli się z Azotami Puławy w ramach pojedynku 6. serii ORLEN Superligi. Rywalizacja zakończyła się wyraźnym zwycięstwem płocczan, którzy pokonali podopiecznych Patryka Kuchczyńskiego – 40:31.

I połowa

Mecz 6. serii ORLEN Superligi trafieniem z podyktowanego rzutu karnego otworzył Michał Daszek, po czym na listę strzelców wpisali się Marek Marciniak oraz Piotr Jarosiewicz. Następnie skuteczną interwencję zanotował Wojciech Borucki, a bramkę dla gości dopisał Łukasz Gogola. Chwilę później padł gol autorstwa Michała Daszka, na którego szybko i skutecznie odpowiedział Kelian Janikowski. Wkrótce po tym siódemkę wybronił Wojciech Borucki, a dystans do gospodarzy powiększył Łukasz Gogola. W kolejnej akcji ze skrzydła punktował Marcel Sroczyk, po czym Marcela Jastrzębskiego pokonał Łukasz Gogola.

W 10. minucie rywalizacji z kontry trafiał Marcel Sroczyk, po czym szyki obronne miejscowych przełamał Łukasz Gogola. Następnie z koła bramkę zdobywał Leon Susnja, natomiast w szeregach Azotów punktował Piotr Jarosiewicz. Kolejna akcja płocczan zakończyła się niepowodzeniem, co skrzętnie wykorzystał Marek Marciniak. Widząc, co się dzieje na boisku, o czas poprosił trener ORLEN Wisły Płock – Xavi Sabate. Po wznowieniu niemoc strzelecką Nafciarzy zakończył Michał Daszek, po czym szyki obronne gospodarzy przełamał Giorgi Dikhaminjia. Chwilę później piłkę w bramce rywali dwukrotnie umieścił Mitja Janc, karę dwóch minut otrzymał Tomas Piroch, a podyktowany rzut karny wykorzystał Piotr Jarosiewicz. Wkrótce po tym wykluczony z gry został Ignacy Jaworski, a z linii 7. metra nie mylił się Miha Zarabec.

Na nieco ponad 10 minut przed końcem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Mitja Janc, po czym odesłany został na ławkę kar. Następnie ze skrzydła trafiał Giorgi Dikhaminjia, a podyktowany rzut karny wykorzystał Miha Zarabec. Chwilę później, wskutek straty przyjezdnych do wyrównania doprowadził Tomas Piroch, a po błędzie puławian prowadzenie gospodarzy ustanowił Marcel Sroczyk. Kolejna akcja podopiecznych Patryka Kuchczyńskiego zakończyła się niepowodzeniem, karę 2 minut otrzymał Ignacy Jaworski, natomiast z linii 7. metra nie mylił się Miha Zarabec. Wkrótce po tym interwencję zanotował Marcel Jastrzębski, a dystans do gości powiększył Marcel Sroczyk. Widząc, co dzieje się na boisku, o czas poprosił szkoleniowiec Azotów Puławy – Patryk Kuchczyński. Po przerwie szyki obronne płocczan przełamali Maciej Zarzycki oraz Giorgi Dikhaminjia, po czym bramkę zdobył Tomas Piroch. Następnie drugi raz z rzędu gola dołożył Giorgi Dikhaminjia, na co kolejnym trafieniem odpowiedział Tomas Piroch. Tuż przed końcem pierwszej połowy na listę strzelców wpisali się jeszcze Kelian Janikowski oraz Marcel Sroczyk, ustanawiając wynik na 18:16 z korzyścią dla Nafciarzy.

II połowa

Drugą połowę od bramki rozpoczął Lovro Mihić, a dzięki obronie Mirko Alilovicia w szeregach płocczan punktował także Michał Daszek. Chwilę później po skutecznej interwencji bramkarza Nafciarzy dystans do rywali powiększył Michał Daszek, po czym na listę strzelców dwukrotnie wpisał się Kacper Adamski. W kolejnej akcji szyki obronne rywali przełamał Zoltan Szita, a wskutek straty gości trafiał również Gergo Fazekas. Wkrótce po tym atak przyjezdnych zakończył się niepowodzeniem, co skrzętnie wykorzystał Lovro Mihić. W 36. minucie rywalizacji padł gol autorstwa Giorgi Dikhaminjia, na którego szybko i skutecznie odpowiedział Lovro Mihić. Następnie bramkę zdobył Łukasz Gogola, a karę dwóch minut otrzymał Miha Zarabec. W kolejnej akcji wykluczony z gry został Kacper Adamski, a z linii 7. metra nie mylił się Przemysław Krajewski.

W 40. minucie rywalizacji podyktowany rzut karny obronił Mirko Alilović, a piłkę w bramce przeciwników umieścił Zoltan Szita. Chwilę później punktował Łukasz Gogola, a dzięki interwencji Zuraba Tsintsadze to samo uczynił Łukasz Gogola. Następnie o przerwę poprosił szkoleniowiec ORLEN Wisły Płock – Xavi Sabate. Po wznowieniu szyki obronne gospodarzy przełamał Giogri Dikhaminjia, natomiast w szeregach Niebiesko-Biało-Niebieskich bramki zdobywali dwukrotnie Lovro Mihić oraz Mitja Janc. W kolejnej akcji niemoc strzelecką gości zakończył Kacper Adamski, a wskutek nieudanego ataku gospodarzy dla Puław punktował także Ignacy Jaworski. Wkrótce po tym padł gol autorstwa Przemysława Krajewskiego, a z linii 7. metra nie mylił się Kacper Adamski.

Następnie z koła trafiał Dawid Dawydzik, po czym ze skrzydła bramkę zdobywał Tobiasz Górski. W 52. minucie meczu Zuraba Tsintsadze pokonał Lovro Mihić, a wykluczony z gry został Zoltan Szita. Chwilę później szyki obronne przyjezdnych przełamał Gergo Fazekas, a dzięki interwencji Mirko Alilovicia dla Nafciarzy gola dołożył także Michał Daszek. W kolejnej akcji piłkę w bramce płocczan umieścił Giorgi Dikhaminjia, po czym ze skrzydła nie mylił się Tim Cokan. Na niecałe 4 minuty przed końcem celny rzut do pustej bramki puławian oddał Marcel Sroczyk, a wskutek straty gości trafienie dopisał również Peter Sisko. Następnie Marcela Jastrzębskiego pokonał Kelian Janikowski, natomiast w szeregach Nafciarzy punktował Miha Zarabec. Tuż przed końcem spotkania na listę strzelców wpisali się jeszcze Giorgi Dikhaminjia, Tim Cokan oraz Dean Sesić, a rywalizacja zakończyła się ostatecznie wynikiem 40:31 z korzyścią dla ORLEN Wisły Płock.

ORLEN Wisła Płock 40:31 (18:16) Azoty Puławy

ORLEN Wisła Płock: Jastrzębski, Alilović – Daszek 6, Piroch 3, Janc 4, Sroczyk 6, Panić, Susnja 1, Zarabec 4, Fazekas 2, Krajewski 2, Sisko 1, Dawydzik 1, Mihić 6, Szita 2, Cokan 2.

Azoty Puławy: Tsintsadze, Borucki – Dikhaminjia 8, Gogola 7, Adamski 4, Janikowski 3, Jarosiewicz 3, Marciniak 2, Sesić 1, Jaworski 1, Zarzycki 1, Górski 1, Antolak.

ORLEN Wisła Płock (8 min kar) : Azoty Puławy (6 min kar)

Źródło i fot: SPR Wisła Płock