Matematyczni geniusze odebrali nagrody

Uroczyste zakończenie Konkursu Matematycznego CONTINUUM 2016/17 wraz z ogłoszeniem wyników i wręczeniem nagród odbyło się w miniony piątek, 24 marca, w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej Filii w Płocku.

Finał uświetnił krótki pokaz fizyczny przygotowany przez uczniów klasy politechnicznej z III Liceum Ogólnokształcącego w Płocku. Laureaci i finaliści otrzymali nagrody i gratulacje od Prorektora Politechniki Warszawskiej ds. Filii w Płocku, dyrekcji Zespołu Szkół Centrum Edukacji im. I. Łukasiewicza oraz przedstawiciela PKN Orlen S.A.

Pomysł konkursu matematycznego organizowanego wspólnie przez Politechnikę Warszawską Filię w Płocku oraz Zespół Szkół Centrum Edukacji im. Ignacego Łukasiewicza, pojawił się po raz pierwszy wiosną 2015 roku. Koordynatorem części konkursu dla szkół ponadgimnazjalnych została Politechnika, natomiast części  dla szkół gimnazjalnych – Zespół Szkół Centrum Edukacji im. I. Łukasiewicza. Za cel konkursu postawiono sobie popularyzację wiedzy i umiejętności matematycznych wśród uczniów szkół szeroko pojętego regionu płockiego oraz motywowanie uzdolnionej matematycznie młodzieży do zdobywania wiedzy, a nauczycieli do pracy z pasjonatami matematyki.

Konkurs spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem. Udział w nim wzięli zarówno uczniowie z Płocka, jak i m.in. Sierpca, Kutna, Łowicza, Żuromina i innych miejscowości. Pierwszy etap konkursu zarówno dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych jak i gimnazjalnych miał miejsce w listopadzie ubiegłego roku. Spośród uczestników części ponadgimnazjalnej, wyłoniono 26 finalistów. Natomiast spośród uczestników części gimnazjalnej 25 młodych matematyków. 10 marca 2017 roku wszyscy wzięli udział w II etapie, który miał na celu wyłonienie ścisłej trójki finalistów. 

Laureatami części ponadgimnazjalnej zostali:
I miejsce Kamil Kozdroń (Liceum Ogólnokształcące im. Marii Dąbrowskiej w Żurominie)
II miejsce<span Łukasz Wypych (Liceum Ogólnokształcące im. Marsz. St. Małachowskiego w Płocku)
III miejsce Filip Wiącek (Liceum Ogólnokształcące im. Marsz. St. Małachowskiego w Płocku)

Laureatami części gimnazjalnej zostali:
I miejsce Julia Śladowska (Gimnazjum Nr 8 im. Aleksandra Macieszy w Płocku)
II miejsce Karol Szwed (Gimnazjum Nr 8 im. Aleksandra Macieszy w Płocku)
III miejsce Jakub Grabarczyk (Niepubliczne Gimnazjum Katolickie im. bł. abp. A. J. Nowowiejskiego i bł. bp. L. Wetmańskiego w Sikorzu)

Wyróżnienia zdobyli:
Michał Kopeć (Gimnazjum nr 14 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Wł. Jagiełły w Płocku)
Krzysztof Gawłowski (Gimnazjum Nr 8 im. Aleksandra Macieszy w Płocku)

Gratulujemy zwycięzcom!