Mariawici z Polski i zagranicy zjadą się do Płocka. 15 sierpnia wielkie święto w Kościele Starokatolickim Mariawitów

Jak co roku, 15 sierpnia, w Kościele Starokatolickim Mariawitów w Płocku odbędą się uroczystości z okazji święta Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i rocznicy poświęcenia Świątyni Miłosierdzia i Miłości w Płocku.

Ponadto, w tym roku Kościół świętuje 160. rocznicę narodzin Założycielki – św. Marii Franciszki Kozłowskiej, a także 100. rocznicę pierwszego wydania Dzieła Wielkiego Miłosierdzia oraz 100. rocznicę udzielania Komunii Świętej pod obiema postaciami.

Msza święta z tych okazji rozpocznie się w poniedziałek 15 sierpnia, o godz. 7.30, uroczysta Suma się o godz. 10.00, a Nieszpory o godz. 15.00. – W związku z tym, ul. Kazimierza Wielkiego, na odcinku od skrzyżowania z ul. Okrzei do skrzyżowania z ul. apb. Nowowiejskiego, będzie zamknięta dla ruchu kołowego w godz. 7–17 – informuje Świątynia.

Biskup Naczelny Kościoła Starokatolickiego Mariawitów w RP M. Karol Babi zaprasza wszystkich chętnych do udziału w uroczystościach.

Przypomnijmy. Dzień 15 sierpnia jest w tradycji mariawitów szczególna, nie tylko ze względu na znaczenie teologiczne i historyczne święta, ale też wspólnotowe. Tego dnia do Płocka przybywają mariawici z różnych parafii oraz diaspory, aby wspólnie się modlić i przeżywać wspólnotę.

Fot. Archiwum Dziennik Płocki.