Marcowe święto tenisa w Płocku

Jerzy Janowicz, Łukasz Kubot, Michał Przysiężny, Kamil Majchrzak, Mariusz Fyrstenberg oraz Marcin Matkowski to zawodnicy powołani do szerokiej reprezentacji Polski na mecz Pucharu Davisa, który zostanie rozegrany w płockiej Orlen Arenie 6-8 marca.

Z wymienionej szóstki kapitan daviscupowej kadry Polski Radosław Szymanik wybierze czterech zawodników, którzy staną do walki z Litwą. Ostateczny skład podany zostanie w trakcie oficjalnej prezentacji w Urzędzie Miasta Płocka oraz podczas konferencji prasowej w Orlen Arenie. W ekipie Litwy będziemy moglądać Ricardasa Berankisa, Laurynasa Grigelisa, Lucasa Mugeviciusa i Mantasa Bugaliskisa.

Mecz Polska – Litwa odbędzie się na korcie z twardą nawierzchnią typu Rebund Ace. Zawodnicy będą mieli do dyspozycji piłki Dunlop Forte. Drużyna, która okaże się lepsza w polsko-litewskiej konfrontacji, w drugiej rundzie Grupy I Strefy Euroafrykańskiej zmierzy się 17-19 lipca z Ukrainą. A kto okaże się lepszy w tym pojedynku, zyska prawo gry w barażach o awans do Grupy Światowej.

Ceremonia otwarcia meczu Polska-Litwa rozpocznie się w piątek, 7 marca o 15.30, a już pół godziny później na kort wyjdą singliści, aby rozegrać pierwszy z zaplanowanych na ten dzień pojedynków singlowych. W sobotę o 13.30 odbędzie się pokazowe spotkanie tenisistów na wózkach. Gra podwójna wystartuje o 14.00. O tej samej porze dzień później zacznie się pierwszy z dwóch niedzielnych singli.