Maluchy już bawią się i uczą w przedszkolu przy Gałczyńskiego [FOTO]

– Podoba się Wam nowe przedszkole? – prezydent Andrzej Nowakowski pytał w poniedziałek rano maluchy z Miejskiego Przedszkola nr 3, dla których był to pierwszy dzień w zmodernizowanej placówce przy ul. Gałczyńskiego.

Przebudowa przedszkola zaczęła się 10 października 2016 roku. Objęła budynek przedszkola i teren wokół niego. Z dawnego budynku pozostał właściwie tylko szkielet. Placówka ma dziewięć oddziałów (z których siedem jest integracyjnych) i może przyjąć łącznie 185 dzieci (a uczęszcza 178).

W budynku powstały trzy obszary funkcjonalne: blok żywieniowy, blok dydaktyczny oraz zaplecze administracyjne. Oprócz dziewięciu sal przedszkolnych jest jeszcze duża sala zajęć ruchowych oraz trzy salki do zajęć indywidualnych. Budynek jest przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Przed budynkiem przedszkola powstały 4 place zabaw dla poszczególnych grup wiekowych dzieci z nawierzchniami poliuretanowymi i nowymi urządzeniami zabawowymi. Nowością są też parkingi. Koszt przebudowy wyniósł 6,8 mln zł. Przeprowadzka do nowej placówki odbyła się w zimowe ferie, a poniedziałek był pierwszym dniem jej funkcjonowania po przebudowie.

Źródło i fot.:UMP.