Lokale gastronomiczne na bulwarach wiślanych zyskały najemcę. Wkrótce będą otwarte

Sukcesem zakończyła się licytacja, dotycząca wynajęcia lokali gastronomicznych na wiślanych bulwarach. Jak wynika z zapowiedzi Elżbiety Wasek, która wygrała przetarg, prawdopodobnie podczas Pikniku Lotniczego już będzie można rozkoszować się daniami oraz pięknym widokiem z nowo otwartych lokali.

Przypomnijmy, że w budynku, który znajduje się na wysokości molo są trzy lokale – jeden całoroczny, dwa sezonowe. Licytacja, która obyła się w Staromiejskim Centrum Biznesu dotyczyła wynajęcia wszystkich trzech.

– A wygrała ją Elżbieta Wasek, którą wielu z dziennikarzy miało okazję poznać, kiedy w imieniu Przedsiębiorstwa Instalacyjno-Budowlanego WASKOP – lidera konsorcjum budowlanego – podpisała umowę na przebudowę al. Kilińskiego – tłumaczy Hubert Woźniak z biura prasowego ratusza. – Okazuje się, że firma ma doświadczenie w gastronomi – dodaje.

Uczestników licytacji było sześciu, cena wywoławcza wynosiła 15 zł za mkw. Elżbieta Wasek zakończyła ją kwotą 48 zł za mkw. Umowa na wynajęcie lokali będzie obowiązywać do 31 marca 2022. Z deklaracji wynajmującej wynika, że chce uruchomić działalność na bulwarach tak szybko, jak to możliwe.

Fot. Jacek Łukaszewski.