Listopad bez brzytwy i golarki

Po raz drugi w Płocku odbędzie się akcja „Listopad Bez Golenia” czyli „No Shave November”. Tegoroczny Brąstopad, organizowany przez Bractwo Brąsów, będzie trwać 30 dni!

Rok temu akcja organizowana niemal po partyzancku zakończyła się niespodziewanym, chociaż w pełni zasłużonym sukcesem. Pomysłodawcy Brąstopada mają nadzieję, że w tym roku do ich przedsięwzięcia włączy się jeszcze liczniejsza grupa mężczyzn, którzy czasowo gotowi są do noszenia zarostu.

Uczestnicy akcji wraz z początkiem listopada chowają głęboko w szufladach wszelki sprzęt do golenia czyli: maszynki do golenia, brzytwy, trymery itp. I przez najbliższe 30 dni starają się zapuścić najbujniejszą, jaką będą w stanie, Brodę i Wąsy – czyli Brąsy.
Pomysłodawca Brąstopada Jakub Chonchera podkreśla, że wymyślona przez niego akcja ma trzy główne cele. Pierwszy to chęć zwrócenia panom uwagi, poprzez zapuszczenie zarostu, na potrzebę zadbania o własne zdrowie. – W mediach jest mnóstwo kampanii, które mówią o zdrowiu i badaniach skierowanych do kobiet. Mężczyźni, niestety, często zapominają o regularnych kontrolach – mówi Jakub Chonchera. – Dlatego każdy mężczyzna, który weźmie udział w akcji BRĄSTOPAD 2014 będzie mógł skorzystać, dzięki naszemu porozumieniu ze Szpitalem Świętej Trójcy, z bezpłatnego badania krwi jakim jest
PSA. Jesteśmy przekonani, że żaden mężczyzna z bujną brodą nie boi się igieł, więc szybkie pobranie krwi do badania poziomu PSA, będącego markerem prostaty nie powinno być problemem. Wszystko dlatego, że w pewnym wieku każdy mężczyzna powinien zadbać o zdrowie. Osoby, które mają problemy z oddawaniem moczu, powinny badać się bez względu na wiek. U mężczyzn powyżej 50. roku życia może to zaproponować lekarz urolog jako element rutynowego badania. Oferujemy Wam możliwość przebadania się. Mamy 100 darmowych badań, na które możecie zapisać się przez Facebooka, maila lub telefonicznie. Listę osób, które zgłoszą się na badania, przekażemy do laboratorium. Z badaniami ruszamy już po 15 listopada, więc nie czekajcie zbyt długo.

Cel drugi – to pieniądze. Kasa, która zazwyczaj wydawana jest na ostrza, maszynki, pianki czy wody po goleniu, po zakończeniu akcji może być przeznaczona na dowolny cel charytatywny. – My jednak zachęcamy aby środki przekazać dla trzyletniej Klaudii Kamińskiej, która cierpi na nowotwór, neuroblastomę VI stopnia z przerzutami do kości i szpiku kostnego – mówi Jakub Chonchera.
Cel trzeci to Brąsy. – Jako Bractwo Brąsów chcemy, aby na męskich twarzach, które na co dzień widujemy na ulicach, pojawiły się bujne wąsy, długie brody, które od lat były i są symbolem męstwa i mądrości. To element dodający płci męskiej charakteru – mówi pomysłodawca akcji.

Wszyscy, którzy przyłączą się do Brąstopada, będą mogli wziąć udział w konkursach z nagrodami, zaopatrzyć się w Brąsową koszulkę przygotowaną specjalnie na BRĄSTOPAD 2014, wziąć udział we wspólnej imprezie integracyjnej oraz w kolejnej edycji plebiscytu na najlepszy zarost wyhodowany w Brąstopadzie, w którym do wygrania będzie statuetka Złotego Brąsa!

Partnerami wydarzenia są: Szpital Świętej Trójcy w Płocku, Przychodnia Podstawowej i Specjalistycznej Opieki Zdrowotnej, ul. Miodowa 2, Stowarzyszenie Ochrony Brody oraz BeardShop.pl. Jednym z patronów medialnych został Dziennik Płocki.