Legionowo pokonane, czas na PSG

KPR RC Legionowo, a więc czwarta drużyna grupy granatowej w starciu z liderem grupy pomarańczowej – Orlen Wisłą Płock, stawiała opór jedynie przez 28 minut pierwszej połowy. Później goście zaczęli odjeżdżać w stronę piątego ligowego zwycięstwa w tym sezonie i dopięli swego.

Przez dwanaście minut środowego pojedynku płocczanie siedem rzutów zamienili na siedem bramek i oprócz tego, że mogli pochwalić się 100% skutecznością z gry, to prowadzili 7:5. Gospodarze pod względem skuteczności nie wyglądali o wiele gorzej trafiając cztery z pięciu rzutów z gry, a przy tym wykorzystując jeden rzut karny. Z biegiem czasu zawodnicy obu drużyn zaczęli się mylić, a kilka piłek odbili także bramkarze Adam Morawski oraz Tomislav Stojković. Wynik przez “długie” minuty kręcił się koło remisu, a 12:12 było jeszcze w 28. minucie. Wówczas podopieczni Piotra Przybeckiego włączyli jednak wyższy bieg i dzięki bramkom Gilberto Duarte, Adama Wiśniewskiego, Tiago Rochy oraz Valentina Ghionei pozwoliło im to wypracować sobie do przerwy trzy oczka przewagi.

Po wznowieniu gry różnica szybko zaczęła rosnąć i już w 42. minucie – po trafieniu Sime IviciaWiślacy wygrywali 22:15. Miejscowi próbowali zmniejszać dystans do wicemistrzów Polski, ale – momentami – stać ich było na odrobienie dwóch bramek. Ostatecznie zawodnicy Orlen Wisły Płock w samej końcówce uciekli na dziesięć trafień (33:23).

Teraz Nafciarze nie mają jednak czasu na odpoczynek. Już w niedzielę w drugiej kolejce Velux Ligi Mistrzów zagrają na wyjeździe z francuskim PSG. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 17.30.

KPR RC Legionowo – Orlen Wisła Płock 23:33 (13:16)

KPR RC Legionowo: Stojković, Krekora 1 – Ignasiak, Suliński, Gumiński 1, Kasprzak 2, Brinovec, Prątnicki, Mochocki, Kowalik 1, Pribanić 6, Titov 8, Gawęcki 1, Ciok 3.

Orlen Wisła Płock: Morawski – Daszek 2, Wiśniewski 5, Ghionea 3, Mihić 6, Kwiatkowski, Rocha 2, Maciej Gębala 2, Duarte 2, Pusica 1, Tomasz Gębala 2, Ivić 3, Tarabochia 2, Toledo, Żytnikow 3.

Upomnienia (żółte kartki): Pribanić, Mochocki – Maciej Gębala.
Kary (2 minuty): Mochocki, Gawęcki, Ciok (x3), Suliński – Tarabochia (x2), Ivić, Pusica, Kwiatkowski (x2).
Wykluczenie (czerwona kartka): Ciok – 53. minuta.