KZR walczy o Grand Prix Seven Festival „music & more” 2013

Zespół z Płocka przeszedł do drugiego etapu organizowanego przez radiową Trójkę konkursu o nagrodę Grand Prix Seven Festival „music & more” 2013. Teraz muzycy liczą na wasze głosy.

Klub Zdesperowanych Romantyków znalazł się w dwudziestce młodych zespołów, które mają szansę zagrać obok takich gwiazd rocka jak Illusion, TSA, Flapjack, Tiamat czy My Dying Bride. O tym, czy zagra, zadecydują słuchacze Trójki.
 
Festiwal, na którym mógłby wystąpić płocki zespół, odbywa się (pod różnymi nazwami) w Węgorzewie od 1991 roku. W ubiegłym roku grali tam, m.in. Farben Lehre, Katatonia, Frontside, Armia, Dżem, New Model Army i My Riot.

Klub Zdesperowanych Romantyków (KZR) to grupa rockowa z Płocka. Tworzą ją: Tomek Gębarowski – wokal, gitara, Krzysiek Kaźmierczak – gitara, Michał Szpilkowski – bas, Piotrek Kosowski – perkusja, Wojtek Piasecki – instrumenty perkusyjne. Swój warsztat muzycy szlifowali w Pracowni Muzycznej POKiS i nadal odbywają tam próby.

Muzykę zespołu można określić jako alternatywny lub akustyczny, mocno melodyjny rock. Mimo kompozycji opartych na brzmieniu gitary akustycznej, która narzuca czasem skojarzenia z melancholią, specjalnością zespołu są wysokoenergetyczne występy na żywo. W Płocku usłyszycie ich podczas Koncertu Na Dachu 26 kwietnia 2013.

To ważna data, nie tylko ze względu na koncert. Tylko do 26 kwietnia można oddać swój głos w „trójkowym” konkursie. Żeby zagłosować, wystarczy tylko wysłać SMS z nazwą wykonawcy pod numer 71335 (1 zł+VAT).

Regulamin konkursu i więcej informacji na stronie www.sevenfestival.com. Wszystkich wykonawców można posłuchać na stronie www.sevenfestival.com/sevenradio