Ku radości najmłodszych płocczan. Przedszkole nr 10 z nowym placem zabaw [FOTO]

Miniony wtorek rozpoczął się bardzo radośnie dla dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 10. Oficjalnie bowiem został oddany do użytku maluchów nowy plac zabaw przy placówce. Milusińscy od razu “przetestowali” kolorowe zabawki. Oprócz zabawy był też tort i prezenty.

– To wyjątkowo radosny dzień dla naszego przedszkola. Mamy nowoczesny plac zabaw, który będzie miejscem wesołych i bezpiecznych zabaw, miejscem relaksu i spotkań dla naszych dzieci – rozpoczęła dyrektor przedszkola Małgorzata Kamińska. – Powstał dzięki zaangażowaniu rodziców i naszych przyjaciół w Budżet Obywatelski Płocka – przypomniała, że projekt budowy placu zabaw został zgłoszony i wybrany w szóstej edycji płockiego budżetu partycypacyjnego.

Przedszkolaki mogą teraz korzystać z wielu kolorowych, przyjaznych zabawek: czterech zjeżdżalni, trzech karuzeli, piramidy do wspinaczki, gry kółko i krzyżyk, urządzeń sprawnościowych jak równoważnia i drążek do przewrotów. Wszystkie urządzenia ustawione są na bezpiecznej nawierzchni i dostosowane do potrzeb dzieci w różnym wieku.

To nie wszystkie inwestycje w Miejskie Przedszkole nr 10. – Ostatnie lata to czas gruntownych zmian w przedszkolu. Można śmiało powiedzieć, że zmieniło się od fundamentów po dach, a plac zabaw jest wisienką na torcie – mówił z kolei prezydent Andrzej Nowakowski, po czym wymienił szereg inwestycji. Przedszkole przy ul. Marie Skłodowskiej-Curie rozbudowano o blok żywieniowy i salę wielofunkcyjną do zajęć, wykonano nowe posadzki, przebudowano instalacje wewnętrzne. Dodatkowo zbudowano podjazd dla osób niepełnosprawnych i parking.

 

Źródło i fot: UMP.