Koronawirus. Prezydent Płocka zaproponował wojewodzie utworzenie szpitala polowego w SP nr 17

Mając na uwadze aktualną sytuację epidemiologiczną prezydent Płocka Andrzej Nowakowski zaproponował wojewodzie mazowieckiemu, Konstantemu Radziwiłłowi udostępnienie byłej siedziby Szkoły Podstawowej nr 17 na szpital polowy lub izolatorium. Decyzja ta jest pokierowana troską o poczucie bezpieczeństwa i spokój płocczan – informuje biuro prasowe ratusza.

“Aktualna sytuacja epidemiczna i przewidywania specjalistów co do jej rozwoju, wskazują, że stoimy wobec wielkiego i bezprecedensowego w skali globalnej zagrożenia dla zdrowia i życia ludzkiego. Taki stan wymaga naszego wspólnego wysiłku, z uwzględnieniem jednakże aktualnych możliwości poszczególnych organów.

W trosce o bezpieczeństwo oraz komfort psychiczny mieszkańców Płocka oraz regionu, proponuję Panu Wojewodzie udostępnienie byłej siedziby Szkoły Podstawowej Nr 17 przy ul. Miodowej 13 a na potrzeby zorganizowania szpitala polowego lub izolatorium” – czytamy w piśmie skierowanym do władz wojewódzkich.

Dalej prezydent Płocka dodaje, że jest to budynek jednopiętrowy z zewnętrznym monitoringiem, niewielką salą gimnastyczną i zapleczem sanitarnym (łazienki). Byłe sale lekcyjne mają po około 45-50 metrów kwadratowych każda. Obiekt przed ponad rokiem został wyłączony z bieżącej eksploatacji, jednakże zachował swoje walory użytkowe, co potwierdził przeprowadzony w ostatnim czasie rekonesans. Brakuje jedynie urządzeń kuchennych w stołówce szkolnej.

Teraz należy oczekiwać na decyzję wojewody.

Fot. http://sochbud.pl/

Z poważaniem