Koronawirus. Ograniczenie liczby pasażerów w autobusach KM. Co drugie miejsce puste

W związku ogłoszeniem przez rząd Mateusza Morawieckiego zaostrzenia ograniczeń związanych z walką z pandemią koronawirusa, w tym zasad dotyczących przemieszczania się. Komunikacja Miejska w Płocku od środy 25 marca zmienia sposób funkcjonowania.

Podstawowa, najważniejsza zmiana wprowadza zasadę, która mówi, iż w autobusie może przebywać tylko tylu pasażerów, ile wynosi połowa miejsc siedzących.

Co czeka pasażerów?

– krótkie autobusy (12 metrowe) będą zabierać z przystanków od 11 do 15 pasażerów; autobusy przegubowe – w zależności od modelu – przewiozą jednorazowo od 18 do 25 pasażerów;
– na każdym autobusie – na jego bocznych szybach lub drzwiach znajdzie się informacja, dotycząca maksymalnej liczby pasażerów;
– KM skieruje na swoje linie miejskie wszystkie autobusy przegubowe;
– kursy o największej liczbie pasażerów (zgodnie z badaniami wykonanymi w ostatnich dniach) będą dodatkowo bisowane;
– dodatkowo spółka zabezpieczyła pozostały tabor do zadysponowania zgodnie z bieżącymi potrzebami.
– w środę autobusy KM będą kursować wg dotychczasowego rozkładu jazdy, dostępnego m.in. na www.kmplock.eu

– Pasażerów, którzy będą korzystali z transportu publicznego prosimy o stosowanie się do wprowadzonych regulacji. Prosimy o odpowiedzialne korzystanie z komunikacji – jeśli połowa miejsc siedzących będzie zajęta, apelujemy o pozostanie na przystanku i oczekiwanie na kolejny kurs – pisze w apelu do pasażerów Komunikacja Miejska w Płocku.