Komunikacja miejska będzie miała nową zajezdnię

– To pierwsza infrastrukturalna inwestycja w naszej firmie od 1969 roku – mówił prezes Komunikacji Miejskiej Janusz Majchrzak podczas piątkowego spotkania w ratuszu, podczas którego podpisana została umowa na udzielenie pożyczki dla KM na remont zajezdni.

Inwestycja, która ma zostać zakończona w czerwcu 2015 roku, pochłonie prawie 13 milionów. Nie byłaby ona jednak możliwa, gdyby nie pożyczka z instrumentu finansowego Jessica przeznaczonego przede wszystkim na działania rewitalizacyjne. Dzięki zaangażowaniu w projekt Banku Gospodarstwa Krajowego płocki przewoźnik komunalny będzie mógł skorzystać z preferencyjnego kredytu w wysokości 7,8 miliona złotych.
– Zajezdnia to prawdziwe serce Komunikacji Miejskiej. Dlatego bardzo się cieszę, że udało nam się skorzystać z instrumentu finansowego Jessica, z którego korzystaliśmy już przy okazji remontu dworca – powiedział prezydent Andrzej Nowakowski. – Nowa zajezdnia nie będzie aż tak widoczna jak dworzec. Ale jej powstanie ma niebagatelne znaczenie dla jakości pracy naszego komunalnego przewodnika.  
Projekt rewitalizacji zajezdni KM przewiduje rozbiórkę starych hal oraz magazynu oraz budowę nowego kompleksu  naprawczego.  Na parterze znajdą się myjnie oraz stanowiska naprawcze, na piętrze sala konferencyjna, biura i magazyny. Nowa zajezdnia nie tylko podniesie jakość obsługi technicznej taboru KM. Umożliwi również współpracę ze szkołami, w których istnieją klasy o profilu mechanik samochodowy.  – Podpisaliśmy już listy intencyjne z „Siedemdziesiątką” oraz z Zespołem Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie – powiedział nam prezes Janusz Majchrzak. – Uczniowie tych szkół będą odbywać u nas zajęcia praktyczne. Jeśli po zakończeniu nauki będą tym zainteresowani, mogą liczyć na pierwszeństwo zatrudnienia w naszej firmie.