Komentarz, który mówi wszystko: albo grubo, albo wcale. Magia Audioriver trwa [FOTO]

– Albo grubo, albo wcale – usłyszeliśmy od jednego z festiwalowiczów, który komentował, to co działo się w pierwszy festiwalowy wieczór i noc na płockiej plaży. W piątek bowiem rozpoczął się w Płocku jeden z największych festiwali w Polsce, czyli Audioriver 2023.

Jednym zdaniem – magia Audioriver trwa. Nawet jeżeli ktoś pomyślał, że na ulicach miasta nie ma takich tłumów, jak to bywało we wcześniejszych latach. Schodząc na miejsce imprezy szybko zmieniał zdanie. Tysiące fanów muzyki elektronicznej i alternatywnej pierwszego dnia festiwalu, czyli w piątek, 28 lipca, bawiło się u podnóża płockiej skarpy. Można by ‘przyczepić się’ do pogody, bo na początku deszcz, mógł trochę wystraszyć festiwalowych gości. Nic jednak bardziej mylnego, popadało tylko na początek, a potem już tylko można było cieszyć ciepłą, a wręcz gorącą, nocą. 

Nie dosyć, że koncerty – jak na ten gatunek muzyczny – były magnetyczne, to na dodatek efekty specjalne, które towarzyszyły koncertom budziły niezapomniane wrażenia. Do tego wszystkiego niecodzienne instalacje, którymi organizatorzy Audioriver zaskakują rok do roku. Podczas 16. edycji imprezy nie jest inaczej. Jest moc! A płocka plaża i zamieniła się w barwne, rozbrzmiewające tysiącami dźwięków magiczne miejsce.   

Pierwszego dnia Audioriver przed publicznością, która zjechała do Płocka z całej Polski, i nie tylko, wystąpiło ponad 60 artystów na dziesięciu scenach.

Polecamy galerię zdjęć, które wykonali znani płoccy fotografowie: Grzegorz Lenkiewicz oraz Marek Michalski.