Kolejny sukces młodego skrzypka

Młody płocki skrzypek Wiktor Mieczykowski sięgnął po kolejny laur. Tym razem wspólnie z Wojciechem Niedziółką z Warszawy wygrał ogólnopolski konkurs duetów smyczkowych.

Do Olesna na Opolszczyźnie przyjechało około 40 duetów z całej Polski. Ich grę oceniało jury pod kierunkiem profesora Krzysztofa Jakowicza z Uniwersytetu Muzycznego w Warszawie, jednego z najwybitniejszych obecnie polskich skrzypków.  Płocko-warszawski duet przygotowywał się do konkursu pod kierunkiem prof. Anny Rzymyszkiewicz.
Dwunastoletni Wiktor Mieczykowski uczy się w szóstej klasie Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej pierwszego stopnia w Płocku. Jest laureatem wielu konkursów krajowych i międzynarodowych, studentem Young Talent Class Conservatorium w holenderskim Maastricht, członkiem Lusławickiej Orkiestry Talentów Krzysztofa Pendereckiego, stypendystą fundacji Ingenium. Pracuje pod kierunkiem prof. Anny Rzymyszkiewicz i prof. Roberta Szredera. Już 16 maja wystąpi podczas Koncertu Talentów z Płocką Orkiestrą Symfoniczną.