Już za chwilę, już za moment. Sportowy Weekend w Płocku!

Sportowy Weekend w Płocku to coś czego w naszym mieście jeszcze nie było. W najbliższy weekend 26-27 listopada cztery lokalne kluby sportowe: Uczniowski Klub Sportowy “Gedeon” Płock, MMKS Jutrzenka Płock, Mon-Pol Płock oraz Wisła Płock łączą siły i zapraszają wszystkich płocczan do uczestnictwa w tym wydarzeniu.

sportowy-weekend-w-plockuWszystko rozpocznie się – w Miejskim Zespole Obiektów Sportowych, przy pl Dąbrowskiego 2a – bokserką sobotą, której start zaplanowano na godzinę 13.00. Będzie to już piąte spotkanie tego typu. Poprzednie odbywały się w ostatnie weekendy maja, czerwca, września i października. Na czym dokładnie polegają soboty bokserskie? Jak mówił nam w jednym z wywiadów prezes UKS “Gedeon” Płock Konrad Kowal: Organizacja sobót bokserskich na Mazowszu, to cykl turniejów z zakresu boksu olimpijskiego. Odbędzie się 5 turniejów (maj, czerwiec, wrzesień, październik i listopad). W każdych zawodach planowanych jest udział 50 zawodników, w tym kilkunastu z województwa mazowieckiego w wieku od 12 do 25 roku życia. Organizacja takiego święta bokserskiego w Płocku jest doskonałą okazją do dalszej popularyzacji tego sportu nie tylko w naszym mieście, ale także na całym Mazowszu.

Następnie warto przenieść się do hali sportowej Szkoły Podstawowej Nr 16 im. Mikołaja Kopernika, przy ul. Piasta Kołodzieja 7. Gdy już dotrzecie do celu, zajmijcie miejsce na trybunie i szykujcie się do wspierania MMKS Jutrzenki Płock, która w swoim siódmym spotkaniu po powrocie do pierwszej ligi postara się pokonać SPR Sośnicę Gliwice, a więc sąsiada z tabeli. Rywalki w maju… pozbawiły płocczanki awansu na zaplecze PGNiG Superligi, ale koniec końców obie drużyny grają na drugim szczeblu. Jutrzenka ma jednak rachunki do wyrównania, o czym więcej przeczytacie tutaj.

O godzinie 18.00 ósmy mecz w obecnym sezonie 1. Ligi Koszykówki Kobiet rozegrają natomiast zawodniczki Mon-Pol Płock, którym przyjdzie zmierzyć się z MUKS WSG Supravis Sisu Bydgoszcz. Płocczanki z 11 punktami zajmują aktualnie piątą pozycję, a bydgoszczanki mają zaledwie jeden punkt mniej i są ósme – w 11-zespołowej stawce. Mon-Pol w Zespole Szkół Nr 1, przy ul. Faustyna Piaska 5, grał w tych rozgrywkach trzy razy i poza dwoma zwycięstwami, poległ w 2. kolejce z MPKK Sokołów SA Sokołów Podlaski (61:65). Z drużyną z Sokołowa Podlaskiego kolejkę później wygrał… zespół z Bydgoszczy (80:65), w jednym ze swoich czterech meczów wyjazdowych. Oprócz tego poza domem bydgoszczanki ograły PTS Lider Pruszków (73:54). Znacznego faworyta wskazać więc nie sposób, ale gra na własnym parkiecie zawsze jest atutem.

Choć w programie wydarzenia nie ma tej pozycji to o godzinie 20.00 warto usiąć przed telewizorem i sprawdzić jak w kolejnym ważnym meczu EHF Velux Ligi Mistrzów radzą sobie szczypiorniści Orlen Wisły Płock. Tym razem podopieczni Piotra Przybeckiego zagrają w Szwajcarii z Kadetten Schaffhausen, czym rozpoczną rundę rewanżową w najlepszych europejskich rozgrywkach. Niedzielę można z kolei rozpocząć od wzięcia udziału lub chociaż dopingowania uczestników “Biegu w swetrze“, który odbędzie się w Parku Północnym o godzinie 11.00.

Zakończenie Sportowego Weekendu w Płocku to prawdziwa gratka szczególnie dla kibiców piłkarskich. Wisła Płock – Piast Gliwice to przedostatnie spotkanie Lotto Ekstraklasy, jakie będzie można w tym roku na żywo obejrzeć na stadionie im. Kazimierza Górskiego, przy ul. Łukasiewicza 34. Ponadto, Nafciarze po prostu potrzebują wsparcia swoich fanów, bo w ostatnim czasie nie idzie im najlepiej. 27 listopada o godzinie 15.30 ich przeciwnikiem będzie wicemistrz Polski – Piast Gliwice, który jednak nie przypomina już drużyny z poprzedniego sezonu i akutalnie gra w kratkę, przy czym na wyjazdach prezentuje się bardzo słabo. Wiślacy w trzech minionych starciach przed własną publicznością także zawiedli, a dodatkowo w najbliższym pojedynku będą musieli radzić sobie bez swojego lidera Dominika Furmana. Więcej o tym spotkaniu dowiecie się klikając tutaj.

Niby to tylko dwa dni, ale sportowych emocji będzie co niemiara!

Fot. Profil wydarzenia Sportowy Weekend w Płocku! na Facebooku