Jutrzenka wygrywa po dogrywce i awansuje do 1/8 pucharu Polski!

MMKS Jutrzenka Płock awansowała po dramatycznym meczu do 1/8 pucharu Polski. Płocczanki pokonały drużynę AZS AWF Warszawa po dogrywce 32:30 (27:27, 12:13).

Jutrzenka miała w środę szansę na to, aby zrewanżować się drużynie AZS AWF Warszawa za porażkę w 2. kolejce I ligi kobiet (22:27). Nie było to łatwe zadanie tym bardziej dlatego, że trener Jarosław Stawicki nie mógł skorzystać z usług chorej Marty Krysiak i kontuzjowanej Aleksandry Stasiak.

Było ciężko, spotkanie toczyło się zdecydowanie pod dyktando drużyny z Warszawy i ciężko było szukać pozytywów, kiedy Jutrzenka do przerwy przegrywała 12:13, a na kilka minut przed końcem 20:24. Jednak od tamtej pory nasze zawodniczki zaczęły grać perfekcyjnie. Doprowadziły do remisu 27:27 na koniec regulaminowego czasu gry, a to oznaczało dogrywkę. W tej również lepsza była nasza Jutrzenka, która wygrała ją 5:3, czyli ostatecznie całe spotkanie 32:30.

Ta wygrana oznacza dla płocczanek awans do 1/8 finałów pucharu Polski, ale tam już łatwo nie będzie, bo podopieczne Jarosława Stawickiego trafią na jeden z zespołów PGNiG Superligi. Jednak mimo jakiegokolwiek wyniku w spotkaniu z rywalem w najwyższej klasie rozgrywkowej bez wątpienia będzie to wspaniała przygoda dla naszych zawodniczek.
MMKS Jutrzenka Płock – AZS AWF Warszawa 32:30 (13:12, 27:27)
Jutrzenka: Obrębalska, Dobrowolska – Waszkiewicz 1, Charzyńska 4, Dyszkiewicz, Gieras 6, Rędzińska 1, Borysławska 13, Pawłowska 3, Mokrzka 3, Jasińska 1
AZS AWF: Kordowiecka, Zamęcka, Stępniak – Kwiatkowska 3, Mazurek 5, Lewandowka 10, Pawłowska 8, Pożoga 2, Gutowska, Osińska 1, Młynarska 1, Zięba