Jutrzenka wygrywa grupę łódzką II ligi!

Po wyjazdowej porażce z Varsovią przed dwoma tygodniami, szczypiornistki MMKS Jutrzenki Płock, aby zakończyć rozgrywki grupy łódzkiej II ligi na pierwszym miejscu i zagrać w barażu o I ligę, musiały “jedynie” pokonać na wyjeździe ChKS Łódź. To ostatecznie się udało i ku uciesze swoich fanów płocczanki wygrały 21:19 (13:11).

Sobotnie starcie od pierwszych minuty było niezwykle wyrównane. Stawka była przecież wysoka, Jutrzenka grała o mistrzostwo, a łodzianki gospodynie – przy pomocy szczęścia – walczyły o ligowe podium. Początkowo to płocczanki prowadziły 1-2 bramkami, ale nagle w 13. minucie to gospodynie objęły prowadzenie (5:4). Nie trwało to jednak długo, ponieważ dwie minuty później po trafieniach Pauliny Zaremby i Raquel Suarez Ramos zrobiło się 6:5, a po kolejnych trzech swoje bramki dorzuciły jeszcze Marta Krysiak i Paulina Salamandra (8:5). Przewaga podopiecznych Jarosława Krzemińskiego zaczęła wynosić więc już trzy oczka, lecz dość niespodziewanie taki stan utrzymywał się – z krótkimi przerwami – do 27. minuty. Wtedy zawodniczkom ChKS-u udało się wyrównać (11:11), choć tuż przed przerwą dwie próby skutecznie wykończyła Marta Krysiak i po 30. minutach to płocczanki były bliżej upragnionego zwycięstwa.

Szybko po wznowieniu gry Jutrzenka straciła dwie bramki i w 33. minucie ponownie był remis (13:13). W tym momencie w płockiej bramce pojawiła się Marta Pietrzak, która od 34. do 46. minuty, ani razu nie dała się zaskoczyć. W tym samym czasie jej koleżanki z Dagmarą Woźnicą na czele, odskoczyły rywalkom na cztery oczka (17:13). Taka przewaga na kwadrans przed końcem wydawała się być bezpieczna, jednak… przez kolejne siedem minut płocczanki rzuciły zaledwie jedną bramkę, na co rywalki odpowiedziały pięcioma i w 53. minucie zrobiło się 18:18. Końcówka to jednak popis duetu Dagmara WoźnicaRaquel Suarez Ramos, który – w 56. mincie – pozwolił odskoczyć na w miarę bezpiecznie 20:18. Na tyle bezpieczne, że do ostatniego gwizdka niewiele się zmieniło. Obie drużyny rzuciły jeszcze po jednej bramce i ostatecznie to szczypiornistki z Płocka zrealizowała swój cel wygrywając 21:19.

Mistrzowska Jutrzenka ligowe zmagania zakończyła z 26 punktami wywalczonymi w 14 meczach. Na ten bilans złożyło się 13 zwycięstw i tylko 1 porażka. Teraz podopieczne Jarosława Krzemińskiego czeka barażowy dwumecz, którego terminy nie są jeszcze znane. Wiadomo jednak, że rywalem MMKS Jutrzenki Płock będzie SPR Sośnica Gliwice, a w drugim pojedynku o I ligę zmierzą się SKF KPR Sparta Oborniki i GUKS Dwójka Łomża.

ChKS Łódż – MMKS Jutrzenka Płock 19:21 (11:13)

MMKS Jutrzenka Płock: Aneta Chodań, Marta Pietrzak, Justyna Brudzyńska – Raquel Suarez Ramos 6, Marta Krysiak 5, Paulina Zaremba 4, Katarzyna Homonicka 2, Aleksandra Stasiak 2, Paulina Salamandra 1, Kamila Wójciak 1, Marta Żuchewicz, Aleksandra Pawłowska, Aleksandra Dudek, Dagmara Woźnica Woźnica, Marlena Muras.