Jutrzenka trzecia w Fetra Cup

MMKS Jutrzenka Płock zajęła trzecie miejsce w rozegranym w sobotę, 4 lutego, turnieju towarzyskim Fetra Cup – zorganizowanym w hali Szkoły Podstawowej Nr 16 w Płocku. Zwycięzcą okazał się lokalny rywal podopiecznych duetu Jarosław Krzemiński – Marcin Krysiak – SMS ZPRP Płock.

Derby Płocka były zresztą meczem otwarcia. Szansę debiutu w pierwszej drużynie Jutrzenki już na początku zmagań otrzymały juniorki: Matylda Lisiak, Zuzanna Barcikowska i Oliwia Maćkiewicz. Trenerzy działali więc zgodnie z planem na ten turniej, którym wobec licznych osłabień było ogrywanie młodzieży. Z SMS-em wygrać co prawda się nie udało, lecz nikła porażka (22:25) i bramki 15-letniej Lisiak dają powody do optymistycznego patrzenia w przyszłość.

Trzy godziny później płocczanki mierzyły się z liderem grupy łódzkiej II ligi – UKS Varsovią Warszawa. W tym spotkaniu do przerwy czterobramkową zaliczkę wypracowały sobie zawodniczki ze stolicy (13:9), lecz po zmianie stron sytuacja uległa zmianie i to miejscowe zaczęły być stroną dominującą. Co więcej Jutrzenka wyszła nawet na prowadzenie, ale szalę zwycięstwa na swoją korzyść udało się przechylić Varsovii (21:20).

Ostatni pojedynek turnieju to starcie Jutrzenki z AZS AWF Warszawa i podobnie jak w potyczce z Varsovią po trzydziestu minutach bliżej zwycięstwa były warszawianki (11:9). Gospodarzom jednak w 38. minucie udało się je dogonić, a w końcówce jeszcze wydrzeć wygraną (22:21). Wydatnie pomogła w tym Emilia Bałdyga, która rzucała z 90% skutecznością (10/11).