Jutrzenka przegrywa w Lublinie

W pierwszej rundzie sezonu 2016/17 MKS AZS UMCS Lublin był pierwszym zespołem, z którym MMKS Jutrzence Płock udało się wygrać po powrocie na zaplecze PGNiG Superligi. Dziś lublinianki okazały się pierwszym zespołem, który… w 2017 roku znalazł sposób na pokonanie płocczanek.

Od 3-1, przez 4-4, do 4-8 po kwadransie gry. Początek meczu w wykonaniu płocczanek był niezły, ale szybko w ofensywie Jutrzenki coś się zacięło. Na piąte trafienie zawodniczkom Marcina Krysiaka przyszło czekać przeszło dziesięć minut. Jednak gdy Dagmara Radzikowska rzuciła na 5-8, momentalnie Natalia Maruszewska “poprawiła” na 6-8. Kontakt udało się złapać po bramce bramce z siódmego metra Adrianny Wardy (7-8), ale do wyrównania przed przerwą nie udało się doprowadzić. Przy stanie 10-11 przyjezdne miały co prawda dwie dobre okazje do dogonienia rywalek, ale w obu przypadkach górą była bramkarka.

Druga połowa zaczęła się dla płocczanek najgorzej jak tylko mogła. Drużyna gości straciła pięć bramek z rzędu (16-10) i ich sytuacja znacznie się skomplikowała. Czasu do końca spotkania było jednak sporo, choć wcześniej tak dużej przewagi nie udało się wypracować żadnej ze stron. Jutrzenka “obudziła się” po udanych próbach Wardy (12-16), ale w kolejnych minutach płocczanki nie potrafiły zbliżyć się chociażby na trzy oczka. Mocno szwankowała skuteczność, lecz gra defensywna też pozostawiała wiele do życzenia.

Długo trzeba było czekać na odzyskanie nadziei na korzystny rezultat, ale bramka Pauliny Zaremby na 22-24 mogła okazać się momentem przełomowym. Po chwili lewoskrzydłowa zanotowała kolejne trafienie (23-24), ale tak samo jak w końcówce pierwszej części pogoń zawodniczek Krysiaka nie zakończyła się powodzeniem, choć zabrakło naprawdę niewiele.

Może więcej szczęścia Jutrzenka będzie miała w środę, 5 kwietnia, kiedy to w hali Szkoły Podstawowej nr 16 w Płocku zmierzy się w derbach naszego miast z SMS-em.

MKS AZS UMCS Lublin – MMKS Jutrzenka Płock 25:24 (11:10)

MMKS Jutrzenka Płock: Chodań, Brudzyńska – Radzikowska 5, Stasiak 1, Woźnica, Rędzińska 2, Homonicka 2, Bałdyga 1, Zaremba 3, Maruszewska 3, Warda 7.