Jutrzenka nie zawodzi! Tym razem rozgromiła SPR JKS Jarosław

W jedynym wiosennym spotkaniu Jutrzenki w hali Szkoły Podstawowej nr 16 w Płocku, zwycięzca mógł być tylko jeden. Płockie szczypiornistki, które przecież nieprzypadkowo nie przegrały w tym sezonie żadnego spotkania, w meczu z SPR JKS Jarosław ponownie okazały się zdecydowanie lepsze od przeciwniczek i pewnie wygrały 37:17 (20:11).

Już początek drogi po jedenaste z rzędu zwycięstwo wyglądał znakomicie. W 7. minucie, po bramce Pauliny Zaremby, gospodynie prowadziły 5:1 i nic nie zwiastowało tragedii. Kilka gorszych akcji Jutrzenki i świetna postawa w bramce Sabiny Kubisztal, doprowadziły jednak do tego, że w 13. minucie zespół z Podkarpacia zniwelował stratę do dwóch trafień (7:5). Taki stan rzeczy utrzymywał się przez zaledwie dwie minuty, po których płocczanki grając z dużą swobodą, powiększały swoją przewagę i na przerwę schodziły z wynikiem 20:11.

Drugą część meczu podopieczne Jarosława Krzemińskiego ponownie rozpoczęły od skutecznej gry w ataku i obronie. W 37. minucie jarosławianki trafiły na 23:12, a na kolejną bramkę czekały do… 49. minuty. Liderki grupy łódzkiej II ligi, rzuciły w tym czasie osiem bramek z rzędu (31:13), czym skutecznie wybiły przyjezdnym piłkę ręczna z głowy. Z drugiej strony, gdy w 18 minut rzuca się jedną bramkę tak dysponowanej Jutrzence, to nie da się nawet myśleć o zwycięstwie. W końcówce na parkiecie pojawiły się zawodniczki, które zazwyczaj dostają mniej szans, ale one również stanęły na wysokości zadania i ostatecznie szczypiornistki z Płocka wygrały aż 37:17.

W następnym tygodniu, a dokładnie w sobotę – 16 kwietnia o godzinie 13 – Jutrzenka już po raz trzeci w rundzie wiosennej, uda się do stolicy, gdzie zmierzy się z zamykającą ligową tabelę MKS Ochotą Warszawa.

MMKS Jutrzenka Płock – SPR JKS Jarosław 37:17 (20:11)

MMKS Jutrzenka Płock: Aneta Chodań, Marta Pietrzak, Justyna Brudzyńska – Raquel Suarez Ramos 7, Katarzyna Homonicka 5, Aleksandra Rędzińska 5, Aleksandra Pawłowska 4, Aleksandra Stasiak 4, Marta Krysiak 4, Marta Żuchewicz 2, Kamila Wójciak 2, Marlena Muras 2, Paulina Zaremba 1, Dagmara Woźnica 1.