Jeszcze pusto, jeszcze prawie nic się nie dzieje…[FOTO]

Tak jak obiecywaliśmy. Odliczamy z Wami dni, które pozostały do rozpoczęcia 11. edycji Reggaelandu. Jak łatwo policzyć, miasteczko na płockiej plaży ożyje za 4 dni. Co prawda w tej chwili to miejsce jeszcze jest puste, ale niebawem na nabrzeżu staną sceny, mnóstwo stoisk i pole namiotowe. Ale co najważniejsze, zjawią się festiwalowicze i…artyści.

Jedną z największych gwiazd, która zalśni na reggaelandowym niebie będzie zespół Raging Fyah, który jest reprezentantem nowej fali jamajskiej muzyki roots reggae. Muzycy są otwarci na świat i inne kultury. W niebywały sposób mieszają roots z afrykańskimi bębnami, rockiem, jazzem, soulem czy gospel. Do Płocka przyjeżdżają z nowym albumem „Everlasting”.

Większość ich piosenek, które powstają pod wpływem pasji i doświadczeń zespołu ma swój rdzeń w Roots Rock Reggae. Artyści upewniają się, że każde słowo dotyka duszy słuchacza. Ich utwory dają nadzieję i motywują słuchaczy z różnych środowisk. Melodie zespołu porównywane są z dorobkiem klasyków w stylu Boba Marleya, Petera Tosha czy Third World.

W 2011 roku wydali debiutancki album „Judgement Day” i zdobyli popularność numerami takimi jak „Judgement Day” czy „Far Away”. W 2014 roku powrócili z EP-ką „Boarding Pass”, a następnie kolejnym albumem „Destiny”. Wydawnictwo promowane singlami „Jah Glory” „Barriers”, „Brave” czy „Nah Look Back” spotkało się z dobrymi recenzjami i przykuło uwagę fanów na kolejnych trasach zespołu.

Raging Fyah podbili serca jamajskich słuchaczy, występując podczas małych akustycznych koncertów oraz na dużych festiwalowych scenach, jak Rebel Salute czy Jamaica Jazz & Blues Festival. Grali w Ameryce Południowej oraz na czołowych europejskich festiwalach reggae jak Summerjam, Rototom Sunsplash, Garance Festival. W maju bieżącego roku wydali swój najnowszy krążek zatytułowany „Everlasting”, który przywiozą do Płocka. Raging Fyah wystąpią drugiego dnia Reggaelandu czyli w sobotę, 9 lipca, około godziny 23 na Scenie Głównej Reggaelandu.

Przypominamy, że karnety w promocyjnej cenie 60 zł można kupić do dnia 7 lipca na stronie Ticketpro, w punktach sprzedaży stacjonarnej tj. Empik czy Media Markt. A dokładny wykaz punktów sprzedaży na stronie Ticketpro.pl) oraz w Bileterii Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki.

Zobaczcie jak dziś, na 4 dni przed festiwalem, wygląda płocka plaża. Niby nic się nie dzieje, a jednak pojawiła się już ekipa…

 

Fot. Mateusz Lenkiewicz oraz Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki.