Jerzy Brzęczek po raz trzeci najlepszym szkoleniowcem. Brawo!

W głosowaniu szkoleniowców drużyn LOTTO Ekstraklasy, trenerem miesiąca kwietnia został Jerzy Brzęczek.

Konkurs organizowany jest wspólnie przez Ekstraklasę S.A. oraz firmę SEGA. To już trzecie wyróżnienie dla szkoleniowca Wisły Płock w sezonie 2017/2018. Wcześniej trener Brzęczek najlepszy okazał się we wrześniu oraz grudniu ubiegłego roku. 

Po bardzo dobrej postawie w marcu 2018 roku niewiele gorzej Nafciarze radzili sobie również w kwietniu, w którym zdobyli dziesięć punktów w pięciu meczach z: Piastem Gliwice (1:0), Jagiellonią Białystok (3:1), Wisłą Kraków (2:2), Górnikiem Zabrze (1:0) oraz Zagłębiem Lubin (1:2), które na koniec miesiąca przerwało naszą serię meczów bez porażki.

To właśnie lubinianie – prowadzeni przez Mariusza Lewandowskiego – obok płocczan punktowali w tym okresie najlepiej ze wszystkich drużyn w grupie mistrzowskiej. Tyle samo oczek na koncie w kolejkach 29-33 wywalczyły także występujące w grupie spadkowej Pogoń Szczecin Kosty Runjaicia oraz Śląsk Wrocław Tadeusza Pawłowskiego.

Szkoleniowcy drużyn LOTTO Ekstraklasy postawili jednak na Jerzego Brzęczka, który jako pierwszy w obecnych rozgrywkach sięgnął po statuetkę dla najlepszego trenera miesiąca po raz trzeci!

Źródło i fot: Wisła Płock.