Jazz na rowerach

Można – siedząc na rowerze – słuchać muzyki jazzowej? Oczywiście, że tak. I to w dodatku granej na żywo. Przekonali się o tym widzowie koncertu formacji Joinmakers, który był kolejną częścią cyklu „Muzyczne czwartki na płockiej Starówce”.

W pierwszym koncercie nowego cyklu Kwartet.pl zaprezentował amerykańską muzykę klasyczną i musicallową. Tym razem Michał Borowski (saksofon), Andrzej Zielak (bas), Dominik Janiszewski (gitara), Przemysław Knopik (perkusja), Zdzisław Kalinowski (piano) zaprosili słuchaczy w muzyczną podróż po krainie smooth jazzu i fusion.

Program koncertu oparty został na materiale z wydanej niedawno debiutanckiej płyty zespołu „Soldier of love”. – To muzyka, która idealnie nadaje się do słuchania w samochodzie – zachęcał Michał Borowski do kupna płyty.

Tymczasem na Starym Rynku okazało się, że smooth jazz w wykonaniu Joinmakers doskonale nadaje się również dla rowerzystów. W trakcie koncertu przez Stary Rynek przewinęło się kilkanaście osób na rowerach. I każda z nich przynajmniej na chwilę zatrzymała się, aby posłuchać muzyki dobiegającej z letniej sceny. Być może nie od rzeczy przed kolejnym „Muzycznym czwartkiem na płockiej Starówce” byłoby pomyśleć o stojaku na rowery. Na pewno ich właścicielom byłoby wówczas zdecydowanie wygodniej.

Delikatne, melodyjne kompozycje Joinamakers przypadły do gustu publiczności. Zrazu niewielkiej, rosnącej jednak z każdym kolejnym utworem. Muzycy na bis zagrali jeszcze dwa utwory – własną, „zespołową” wersję doskonale wszystkim znanego „Summertime” George’a Gershwina oraz klimatyczną kompozycję Michała Borowskiego „Milky Way”.

Kolejny „Muzyczny czwartek na Starówce” czeka nas już 2 lipca. Tym razem Płocka Lokalna Organizacja Turystyczna zaprosiła Quinteto El Tango. Pięcioro muzyków zafascynowanych tangiem zagra program „Transatlantyk czyli niezwykła podróż z Buenos Aires do Warszawy”.