Jarosław Kurski opowie o swojej książce. Spotkanie z autorem “Dziady i dybuki” już jutro w Płocku

“Miała też dwóch synów, których kochała miłością bezkrytyczną, bo byli dla niej substytutem ojca, którego straciła, brata, którego nie miała, i męża, z którym się nie rozumiała” – pisze Jarosław Kurski w swojej najnowszej książce „Dziady i dybuki”, w której mierzy się z trudnym tematem rodzinnym.

Promocja książki “Dziady i dybuki” autorstwa Jarosława Kurskiego odbędzie się we wtorek, 10 stycznia, o godz. 18:00 w Muzeum Żydów Mazowieckich przy ul. Kwiatka 7 w Płocku.

Jarosław Kurski jest gdańszczaninem. Należał do opozycyjnego Ruchu Młodej Polski, aresztowany w stanie wojennym. Był rzecznikiem prasowym Lecha Wałęsy i członkiem redakcji „Solidarności” – podziemnym piśmie regionu gdańskiego, którego pierwszy numer ukazał się w Stoczni Gdańskiej w 1980 roku. Pracował dla hiszpańskiej agencji prasowej EFE i w „Tygodniku Gdańskim”. Jest Oficerem Krzyża Orderu Odrodzenia Polski i Kawalerem Orderu Francuskiej Legii Honorowej. Jest autorem książek „Jan Nowak-Jeziorański. Kurier wolności”, „Wódz”, „Pokój z widokiem na historię”. Pełni funkcję zastępcy redaktora naczelnego „Gazety Wyborczej”.

Spotkanie z Jarosławem Kurskim poprowadzi Rafał Kowalski.

Źródło: Muzeum Żydów Mazowieckich.