Jak będzie przy cmentarzach 1 i 2 listopada?

Wiemy już, jaka organizacja ruchu będzie obowiązywała w okolicach płockich cmentarzy w okresie Wszystkich Świętych. Informacje w tej sprawie upublicznione zostały przez biuro prasowe Urzędu Miasta Płocka na prośbę pełnomocnika ds. transportu publicznego i inżynierii ruchu drogowego.

Biuro prasowe ratusza wraz z przekazało jednocześnie apel o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do poleceń służb kierujących ruchem. – Do osób odwiedzających płockie cmentarze zwracamy się z prośbą, aby korzystały z autobusów Komunikacji Miejskiej, która przygotowała linie specjalne – czytamy w komunikacie biura prasowego UMP. – Jeżeli ktoś zmuszony będzie korzystać z własnego pojazdu, powinien stosować się do znaków drogowych wprowadzających tymczasową organizację ruchu 1 i 2 listopada.

Cmentarz Komunalny

W okolicach Cmentarza Komunalnego przy ulicy Bielskiej organizacja ruchu zmieni się 1 listopada o 5.00. Zmiany obowiązywać będą do 2 listopada do 24.00. Na Bielskiej i poboczach na odcinku od ulicy Jędrzejewo do drogi powiatowej 5201 W ( w kierunku Zągot i Sierpca) oraz na Sierpeckiej od skrzyżowania z Krzywą obowiązywał będzie zakaz zatrzymywania się (po obu stronach).

Odcinek Bielskiej od skrzyżowania z ulicą Jędrzejewo do skrzyżowania z drogą 5201 W oraz Sierpecka do skrzyżowania z ulicą Krzywą będą obustronnie odgrodzone od jezdni biało-czerwonymi taśmami. Na wysepce przy głównej bramie cmentarza oraz na ciągach pieszych,, na których obowiązuje absolutny zakaz handlu, pilnować będzie policja.

Ciężarowe pojazdy, które przejeżdżają przez Płock tranzytem przez drogę krajową nr 60, kierowane będą objazdem przez Boryszewo Nowe i ulicę Otolińską.

Pojazdy, które będą wracać z cmentarza, kierować się powinny w kierunku ulicy Wiadukt. Tablica informująca o zalecanym objeździe ustawiona zostanie przy skrzyżowaniu. Ograniczenie to nie będzie dotyczyło autobusów Komunikacji Miejskiej i pięciu kursów PKS-u. Autobusów KM nie będzie też obowiązywał zakaz ruchu przy bramie głównej cmentarza (nie będzie on dotyczył również obsługi cmentarza).

Osoby, które 1 i 2 listopada zamierzają własnym pojazdem udać się na Cmentarz Komunalny, będą mogły korzystać z jednego z trzech parkingów: stałego na północ od bramy cmentarza, który mieści około 400 pojazdów, z wyznaczonymi miejscami dla osób niepełnosprawnych (za pętlą autobusową). Obowiązywał na num będzie ruch jednokierunkowy; trawiastego na południe od cmentarnej bramy. Również tam obowiązywał będzie ruch jednokierunkowy; trawiastego za stacją paliw Orlenu – przeznaczonego wyłącznie dla pojazdów osobowych.

Na każdym z trzech parkingów w pobliżu Cmentarza Komunalnego obowiązywać będzie całkowity zakaz handlu, Osoby, które nie będą go przestrzegały, liczyć się muszą z karą. W dniach 1-2 listopada będzie można parkować samochody również wzdłuż ulicy Jędrzejewo.

Cmentarze przy al. Kobylińskiego

Od 5.00 w sobotę 1 listopada do 18.00 w niedzielę, 2 listopada aleja Kobylińskiego zamknięta będzie na odcinku od Łukasiewicza do Topolowej. W tym czasie obowiązywać będą objazdy ulicami Łukasiewicza, Nowowiejskiego, Kazimierza Wielkiego oraz ulicami Łukasiewicza, Miodową i Mościckiego. Dodatkowy parking zostanie wyznaczony na południowej jezdni alei Kobylińskiego, która zamknięta będzie dla ruchu 1 listopada od 5.00 do 18.00 2 listopada. Udostępniona dla ruchu będzie ulica Topolowa, na której obowiązywać ma obustronny zakaz zatrzymywania się pojazdów. Cztery miejsca postojowe dla niepełnosprawnych będą przygotowane na parkingu przy basenie. Osoby handlujące przy cmentarzu swój towar na stragany będą mogły dostarczyć jedynie wjazdem od Topolowej do 5.00 (1 i 2 listopada).

Miejsca parkingowe dla osób odwiedzających cmentarze przy Kobylińskiego dostępne będą przy sklepach Lidl i Netto, na trawnikach między cmentarzem a Bartniczą (dojazd od Miodowej), na parkingach przy basenie przy skrzyżowaniu z ulicą Skłodowskiej. A także na południowej jezdni Kobylińskiego między skrzyżowaniami z Łukasiewicza i Bielską. Zakazane będzie parkowanie na Łukasiewicza po stronie cmentarza. Za porządek na parkingach odpowiedzialna będzie straż miejska.

Cmentarz na Radziwiu

Ulica Spokojna w stronę Kolejowej jest jednokierunkowa. Jako dwukierunkowa pozostanie ul. Krakówka. Wzdłuż niej (po stronie przeciwnej do cmentarza) parkować będzie można samochody. Po stronie cmentarza (do ulicy Spokojnej) obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania się. Dodatkowy parking będzie funkcjonował na posesji kościelnej. Czasowa organizacja ruchu (z odpowiednim oznakowaniem) obowiązywać będzie od 30 października.

Cmentarz w Imielnicy

1 Listopada o 5.00 zacznie obowiązywać zmieniona organizacja ruchu (do 2 listopada).

Zmieniona organizacja ruchu będzie obowiązywać od godz. 5.00 w dniach 1-2 listopada. Zakaz parkowania będzie obowiązywał na ul. Harcerskiej na odcinku od ul. Łamanej do ul. Sielskiej. Parkowanie pojazdów będzie możliwe na bocznych ulicach oraz na poboczu ul. Harcerskiej po stronie cmentarza – przy skrzyżowaniu z ul. Sielską. Porządku na parkingach pilnować będzie Straż Miejska.

Cmentarz przy ul. Norbertańskiej

W dniach 1 i 2 listopada parkowanie pojazdów możliwe będzie na jednokierunkowych ulicach Klonowej i Dębowej. 1 listopada udostępniony będzie również parking w alei Kilińskiego przy Zespole Szkół Technicznych w al. Kilińskiego. Za porządek na parkingach odpowiadać będzie straż miejska.

Cmentarze przy ul. Świętej Siostry Faustyny, przy ul. Sierpeckiej i przy ul. Gościniec – bez dodatkowej zmiany organizacji ruchu.