Żyjemy w czasach, w których wszystko zmienia się z dnia na dzień. Zmiany są czymś naturalnym i trzeba się do nich przyzwyczaić. A może pójść jeszcze dalej i stać się twórcą zmian, inspirującym liderem albo nawet „zwariowanym odkrywcą” – czytamy na facebookowym profilu Biznes Level Up.
Proaktywność przynosi nam bowiem więcej korzyści niż czekanie na to, aż coś się zmieni. A jeśli się zmieni, to może stać się bez nas i zostaniemy… daleko w tyle. Jeśli należysz do ludzi, którzy lubią wiedzieć więcej i być raczej w czołówce peletonu, to na pewno zobaczymy się na Konferencji Biznes Level Up – Innowacje – zapraszają organizatorki.
Konferencja odbędzie się już niebawem – 14 i 15 listopada w Płockim Parku Przemysłowo – Technologicznym przy ulicy Łukasiewicza 39. Warto pomyśleć o niej trochę wcześniej, aby zarezerwować sobie czas, bo wydarzenie zapowiada się bardzo ciekawie. Interesujące tematy, doświadczeni prelegenci i jak zwykle to wszystko będzie się działo w miłej i ciepłej aurze.
Głównym zamierzeniem organizatorów konferencji jest pokazanie ciekawych, praktycznych i nowatorskich propozycji dla biznesu. Zaproszeni mówcy i trenerzy to doświadczeni specjaliści w swoich dziedzinach. Łączy ich zamiłowanie do tworzenia nowych, pomysłowych rozwiązań biznesowych. W trakcie prezentacji i warsztatów uczestnicy konferencji poznają najnowsze trendy i nietuzinkowe rozwiązania, które mogą pomóc przedsiębiorstwom osiągnąć bardziej konkurencyjną pozycję na rynku. W przerwach między wystąpieniami wykładowców i warsztatami będzie okazja do nawiązania nowych kontaktów biznesowych. Także warto wziąć udział w wydarzeniu, bo z jednej strony bezcenna wiedza, z drugiej ciekawi ludzi, których będzie można poznać.
Jak już wspomnieliśmy, konferencja w Płocku potrwa dwa dni. Co będzie się działo?
14 listopada (wtorek) w godzinach od 9 do 17 uczestnicy będą mieli możliwości udziału w dwóch warsztatach. Pierwszy z nich to „Innowacyjne myślenie – warsztat twórczego realizmu”, który poprowadzi Marek Stączek – mówca, autor znanych książek biznesowych, ghostwriter. Specjalista z zakresu kreatywności, innowacyjności i wprowadzania zmian w organizacji. Jest autorem projektu rozwoju innowacji w organizacji – „Projekt 1:2:1”.
Drugi warsztat, który będzie do wyboru tego dnia to „Innowacje w FMCG – praca z matrycą innowacji”. Tu z kolei prelegentami będą: Marek Tarnowski, był wiceprezesem Hortex Holding (1995-99), prezesem firmy Strauss-Elite na Polskę, kraje bałtyckie i Ukrainę (1999-2001), prezesem i CEO Grupy Mokate (2001-2016), w której radzie nadzorczej zasiada obecnie oraz Bożena Lublińska – Kasprzak, inicjatorka wielu innowacyjnych projektów w polskiej administracji z zakresu rozwoju biznesu międzynarodowego oraz zarządzania kadrami.
Program na 15 listopada 2017 (środa) zapowiada się następująco:
09.00 – 09.30 – Rejestracja uczestników
09.30 – 10.25 – Marek Stączek – „Twórczy realizm.” Jak rozwijać innowację w moim „tu i teraz”
Jak rozpocząć działania innowacyjne. Co czeka organizację, która postawi na innowacyjność. Sposoby na tworzenie pomysłów. Proces twórczego myślenia. Zasady radzenia sobie z trudnościami. Sposoby na zwiększanie zdolności w zakresie innowacyjnego myślenia. Najważniejsze obszary innowacji w pigułce.
10.30 – 11.25 Marek Tarnowski – „Jak Bogowie mogą pomóc w rozwoju firmy?” – kultura organizacyjna a innowacyjność. Jest wiele sposobów na osiągnięcie efektywności ale każdy ma swoje koszty – często zupełnie nieoczekiwane. Poznamy główne typy kultur organizacji odwołując się do mitologii greckiej. Przewidzimy co będzie się działo dalej z organizacjami, firmami, w których pracujemy w zależności od ich kultury i typu przywództwa.
11.30 – 12.45 Marek Kowalczyk – „Jak zarządzać projektem innowacyjnym?”. Jest wiele sposobów aby optymalizować zarządzanie projektami tak aby uniknąć problemów wynikających ze złej wielozadaniowości czy z powodu opóźnień w realizacji projektów. Warsztat dla tych którzy chcą uniknąć trudności w uzyskaniu wiarygodnej informacji o stanie zaawansowania swoich projektów lub zmagają się z niską rentownością prowadzonych projektów.
12.45 – 13.45 – Przerwa obiadowa
13.45 – 14.45 Dorota Mejri, Michał Południok – „Empowerment – jak wspierać samodzielność i inicjatywę pracowników w tworzeniu nowych rozwiązań”. Mini-warsztaty, w czasie których uczestnicy poznają kilka sposobów na zwiększenie zaangażowania pracowników w samodzielne i twórcze rozwiązywanie problemów. Poprzez inscenizacje rozmów menedżerskich i nietuzinkowe gadżety pokażemy , jak różne rodzaje odpowiedzi menedżera na ten sam problem mogę zmienić bieg zdarzeń.
15.00 – 16.00 Joanna Olejnik – „Kreatywni w pracy. Jak tworzyć innowacje metodą Design Thinking?”. Niezależnie od tego gdzie pracujesz, wykorzystanie nowoczesnych narzędzi Design Thinking daje gwarancję stworzenia niestandardowych rozwiązań. Niektóre elementy procesu DT z powodzeniem można wykorzystać zarówno w małych firmach, organizacjach pozarządowych, administracji aż po wielkie korporacje. Celem procesu jest kreowanie nowych rozwiązań w postaci produktów, usług, technologii, modeli. Rozwiązań, które mają ten czynnik „wow”, czynnik który sprawia, że produkty są bardziej pożądane, a usługi bardziej atrakcyjne dla użytkowników.
16.15 – 17.00 – Panel dyskusyjny z udziałem przedstawicieli lokalnych władz, środowisk biznesowych oraz naukowych.
17.15 – 20.00 Spotkanie przy lampce wina
Więcej o wydarzeniu znajdziecie na stronach: Biznes Level Up oraz Facebooku. Osoby do kontaktu: Dorota Mejri; tel. 795-994-821; e-mail: dmejri@gmail.com oraz Joanna Olejnik; tel. 509-541-338, e-mail: joanna.olejnik@pppt.pl
Honorowy Patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Płocka Andrzej Nowakowski. Miasto Płock wspiera Konferencję Biznes Level Up – Innowacje, która odbędzie się w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.