Idź na siatkówkę. Pomóż potrzebującym

Kobieca reprezentacja Niemiec i męska ekipa Rumunii zmierzą się w Płocku z biało-czerwonymi w siatkarskiej Lidze Europy. Ale weekend w Orlen Arenie nie ograniczy się wyłącznie do siatkówki.

Hitowo zapowiada się rywalizacja kobiecych reprezentacji Polski i Niemiec. Obie ekipy po trzech kolejkach LE mają po 11 punktów za cztery wygrane i dwie porażki. Rywalizacja w Płocku może więc mieć decydujące znaczenie dla końcowego układu tabeli. Na razie prowadzą niemieckie podopieczne włoskiego trenera Giovanniego Guidettiego, które są klasyfikowane obecnie na dziewiątym miejscu rankingu FIVB. Polki zaś plasują się sześć oczek niżej. Pierwszy mecz Polska – Niemcy zostanie rozegrany w sobotę, 28 czerwca o 20.00, rewanż odbędzie się dzień później o 18.00.
Męska reprezentacja (Polska B) grać będzie z drużyną Rumunii. Biało-czerwoni w tabeli swej grupy zajmują przedostatnie, czwarte miejsce, wyprzedzając jedynie słabiutki Azerbejdżan. Ich przeciwnicy są na drugiej pozycji, ustępując Grekom jedynie o jeden punkt.
Zdaniem polskich szkoleniowców – Andrzeja Kowala i jego asystenta Michała Mieszko Gogola – Polacy będą musieli bardzo uważać na skrzydłowych Cipriana Matei i Dana Borotę. W końcówce każdego seta do nich kierowane jest najwięcej piłek.
Polacy będą jednak musieli skupić się przede wszystkim na sobie, bo zgranie wciąż jeszcze nie jest ich najmocniejszą stroną. Być może lepiej będzie to wyglądało po rozegraniu obu meczów z Rumunami. Pierwszy z nich odbędzie się w sobotę, 28 czerwca o 17.00, drugie – dzień później o 15.00.
W sobotę, 28 czerwca od 15.15 do 20.00 i w niedzielę, 29 czerwca od 13.15 do 19.00 będzie istniała możliwość zarejestrowania się w bazie potencjalnych dawców szpiku kostnego prowadzonej przez Fundację DKMS. Osoby posiadające bilety będą mogły rejestrować się wewnątrz budynku. A jeśli ktoś nie zakupi biletu, a zechce trafić do bazy Fundacji DKMS, będzie mógł zarejestrować się na specjalnym stoisku, które ustawione zostanie przed halą.
W sobotę, 28 czerwca w Orlen Arenie rozpocznie się również zbiórka pieniędzy na leczenie trzyletniej płocczanki Klaudii Kamińskiej, która choruje na złośliwy nowotwór – neuroblastomę czwartego stopnia z przerzutami do kości i szpiku kostnego. Rezolutna i ciekawa świata dziewczynka jest bardzo dzielna, chociaż nie uśmiecha się tak często jak dawniej. Lubi bohatera kreskówki o zaradnym pajączku – Wallyego. Uwielbia pluszaki, szczególnie swego pluszowego pieska.
Szansę na powrót Klaudii do zdrowia daje leczenie we włoskiej klinice Gaslini w Genui. Jest ono jednak niezwykle kosztowne – 160 tysięcy euro to suma, która zdecydowanie przekracza finansowe możliwości dziewczynki. Dlatego proszą oni o pomoc w zbiórce funduszy na pokrycie kosztów leczenia ich córeczki.
Informacje na temat akcji pomocy dziewczynce zostaną przekazane w Orlen Arenie w sobotę o 19.30 w przerwie między meczami mężczyzn i kobiet. Podczas specjalnego briefingu przekazane zostaną informacje na temat akcji pomocy oraz miejscach i terminach kolejnych zbiórek. W briefingu wezmą udział prezydent Andrzej Nowakowski, ciocie Klaudii Ewa Szymańska i Renata Sobczak oraz jej brat Dawid Kamiński. Będą też płoccy wolontariusze, którzy w czasie imprezy będą zbierać datki do puszek.
Dla zainteresowanych podajemy numer konta bankowego:
Fundacja Dzieciom
„Zdążyć Pomocą”
ul. Łomiańska 5
01-685 Warszawa
Bank BPH S.A. Oddział w Warszawie
15 1060 0076 0000 3310 0018 2615
Z dopiskiem „24641 Kamińska Klaudia – darowizna i pomoc na ochronę zdrowia”