Gładkie zwycięstwo w Szczecinie

W “przerwie” pomiędzy meczami w EHF Velux Lidze Mistrzów z francuskim Paris Saint-Germain i węgierskim MVM Veszprém, szczypiorniści Orlen Wisły Płock, w 21. kolejce PGNiG Superligi, wygrali w Szczecinie z miejscową Pogonią  40:22 (20:13).

Ligowe spotkanie w środku tygodnia nie mogło zacząć się inaczej niż od szybkiego wyjścia Nafciarzy na prowadzenie. Już po trzech minutach, dzięki trafieniom Michała Daszka i Tiago Rochy, płocczanie wygrywali 2:0, a dwubramkowa przewaga utrzymywała się przez kolejne cztery minuty, do stanu 5:3. Później w grę Wiślaków wkradła się niedokładność oraz proste błędy i w 11. minucie, po bramce z rzutu karnego Kiryła Kniazeu, to Portowcy objęli prowadzenie (6:5). Nie trwało to jednak długo i po kolejnych dziewięciu minutach podopieczni Manolo Cadenasa odrobili straty z kilkubramkową nawiązką (11:7), a w końcówce pierwszej połowy jeszcze powiększyli przewagę. W 24. minucie goście – po raz pierwszy w meczu – byli lepsi o sześć bramek (15:9), a tuż przed przerwą udało im się odskoczyć na siedem oczek 20:13.

Po zmianie stron niewiele uległo zmianie. Na parkiecie pojawił się Rodrigo Corrales, który szybko odbił kilka piłek, co przy pomocy skutecznych rzutów Miljana Pusicy, Michała Daszka, Tiago Rochy i Jose Guilherme de Toledo, w 37. minucie “zakończyło” środową rywalizację (24:14). Kolejne minuty to – zgodnie z ligowym scenariuszem – samotna ucieczka Nafciarzy. Na kwadrans przed końcem było już piętnaście bramek różnicy (31:16), a pięć minut później nawet szesnaście (33:17). Ostatecznie – pomimo prób odrabiania strat przez Pogoń – stanęło na osiemnastu (!) trafieniach przewagi (40:22) i zawodnicy Orlen Wisły Płock z podniesionym czołem mogą przygotowywać się do ostatniego grupowego starcia w EHF Velux Lidze Mistrzów.

Pogoń Szczecin – Orlen Wisła Płock  22:40 (13:20)

Bramki dla Pogoni Szczecin: Mateusz Zaremba 9, Kirył Kniazeu 5, Łukasz Gierak 3, Patryk Walczak 2, Dawid Krysiak 1, Dawid Fedańczak 1, Patryk Trzaszczka 1.

Bramki dla Orlen Wisły Płock: Michał Daszek 11, Tiago Rocha 10, Adam Wiśniewski 4, Miljan Pusica 4, Jose Guilherme de Toledo 4, Valentin Ghionea 2, Aleksander Olkowski 2, Marko Tarabochia 2, Dan-Emil Racotea 1.

Upomnienia: Grzegorek, Walczak, Krysiak, Parecki (trener) – Wiśniewski, Kwiatkowski, Tarabochia.
Wykluczenia: Kniazeu (2 minuty) – Wiśniewski (4 minuty), Toledo, Pusica, Racotea (po 2 minuty).