Garść nowości w Komunikacji Miejskiej

fot. KM Płock

Aplikacja „myBus online” oraz Karta Komunikacji Miejskiej to udogodnienia, które dla swoich pasażerów wprowadza Komunikacja Miejska w Płocku.

 
Użytkownikom smartfonów z systemem Android KM udostępniła nową, zupełnie darmową, mobilną informację pasażerską. Aplikacja myBus online została przygotowana z myślą o użytkownikach transportu miejskiego, zarówno tych, którzy podróżują codziennie jak i okazjonalnych pasażerach.

Oprócz tradycyjnego rozkładu jazdy, czyli tzw. tabliczki przystankowej, aplikacja potrafi wyświetlać najbliższe odjazdy w formie tzw. tablicy najbliższych odjazdów, na podstawie danych uzyskanych ze śledzenia pojazdów przez system GPS. Jest to wersja zwana on-line. Dzięki temu uzyskujemy znacznie dokładniejszą godzinę pojawienia się pojazdu na przystanku, uwzględniającą nieprzewidziane opóźnienia, czy przyspieszenia kursów. Jest to obrazowanie aktualnego stanu komunikacji, a nie tego zaplanowanego w rozkładzie jazdy.

Poniżej link z instrukcją do pierwszego uruchomienia aplikacji:

Od 15 kwietnia KM wprowadza nową Kartę Komunikacji Miejskiej.

Osoby uprawnione do ulg  posiadające nową kartę, zwolnione będą z obowiązku okazywania dokumentów uprawniających do ulg. Wystarczy jedynie okazanie nowej karty, która jest nośnikiem tych informacji.  Wnioski o wyrobienie nowej karty już są wydawane w Punktach Sprzedaży biletów KM-Płock, a od poniedziałku 15 kwietnia nowe karty zaczną funkcjonować w nowym systemie. Już wkrótce wniosek będzie można złożyć za pośrednictwem strony internetowej KM. 

Użytkownicy KKM-ki za pośrednictwem strony intrenetowej KM będą mogli przedłużyć ważność biletu, a następnie dzięki funkcji w biletomacie zapisać bilet na karcie. Automaty biletowe już wkrótce umożliwią sprawdzenie ważności karty.

W ramach promocji do końca roku kaucja za wyrobienie Karty Komunikacji Miejskiej wynosić będzie 10 zł, a od 2014 roku – 20 zł. Dotychczasowi użytkownicy za zwrot nieuszkodzonej i aktywnej karty otrzymają wcześniej wpłaconą kaucję w takiej wysokości, w jakiej ją wpłacili.

Użytkownicy nowej karty mogą liczyć na rabaty  m.in. w kwiaciarni, gabinecie fizjoterapii, u optyka, w sklepie z odzieżą dziecięcą, studiu tatuażu, w biurze turystycznym. Swój udział w programie lojalnościowym zadeklarowały też szkoły językowe i developer. W tej chwili na liście partnerów jest już 26 podmiotów.
 
Dotychczasowe karty miejskie funkcjonować będą do końca 2013 roku, potem obowiązywać będzie już tylko nowa Karta Komunikacji Miejskiej.