Sklepy w galeriach handlowych i muzea otwarte od 1 lutego. Znikają też godziny dla seniorów. Pozostałe restrykcje do 14 lutego bez zmian

Rządzący podjęli decyzję co do dalszych obostrzeń lub ich luzowania. Podczas dzisiejszej konferencji prasowej decyzje ogłosił minister zdrowia Adam Niedzielski. Restrykcje będą obowiązywać do 14 lutego. – Po czym podejmiemy kolejne decyzje – już zapowiedział minister.

Nadal pozostaną zamknięte dla gości lokale gastronomiczne. Można sprzedawać tylko na wynos. Hotele również będą zamknięte dla podróżnych, również tych podróżujących służbowo. To samo tyczy się obiektów sportowych. – Galerie sztuki i muzea zostaną dopuszczone do otwarcia od 1 lutego z zachowaniem reżimu sanitarnego – informował minister. Wszystkie reguły dotyczące zgromadzeń publicznych, imprez i przekraczania granicy pozostają bez zmian.

– Nadal mamy nauczanie stacjonarne w klasach 1-3. Starsi uczniowie pozostają w trybie nauki zdalnej. Najbliższa decyzja dotycząca edukacji również zostanie podjęta 14 lutego – mówił Niedzielski.

Minister poinformował, że od 1 lutego otwarte będą sklepy w galeriach handlowych. Wraz z otwarciem galerii handlowych, zniesione zostają również godziny dla seniorów. Od poniedziałku wszyscy będą mogli robić zakupy w godzin 10-12.