Formalności dopełnione. Wisła wygrywa z Legionowem

Szczypiorniści Orlen Wisły pokonali w meczu 10. kolejki PGNiG Superligi, beniaminka KPR Legionowo 33:25 (16:13).

W pierwszej połowie nafciarze nie zrobili tego co powinni. Długo nie mogli odskoczyć na bezpieczną przewagę, a gdy się to udało (13:7) to jeszcze przed przerwą podopieczni Manolo Cadenasa dali się dogonić na zaledwie trzy bramki (16:13).

Druga część meczu to już to co powinni grać nasi zawodnicy. Pierwsze Do 42. minuty płocczanie „odjechali” na osiem bramek i ej wysokiej przewagi już nie oddali do samego końca. Ostatecznie Wisła pokonała we własnej hali beniaminka z Legionowa 33:25.

W meczu zadebiutował nowy rozgrywający Orlen Wisły Janko Kević. Chorwat pokazał się z dobrej strony świetnie dogrywając klika piłek do kolegów i zdobył dla niebiesko-biało-niebieskich trzy gole.

Orlen Wisła Płock – KRP Legionowo 33:25 (16:13)

Orlen Wisła: Wichary, Morawski – Kwiatkowski 1, Zrnić 7 (1), Kević 3, Wiśniewski 4, Nenadić 1, Kavaš 2, Toromanović 4, Lijewski 3, Eklemović, Milas 2, Nikcević 4 (4), Piechowski, Góralski

Legionowo: Zapora, Rybicki, Szałkucki – Bulej 2, Albin 3, Prątnicki 1, Zasikowski, Suliński, Kasprzak 6, Wuszter, Milewski, Titov 6, Pomiankiewicz 3, Ciok 1, Dzieniszewski 2, Bałwas 1

Kary: Orlen Wisła – 4min; Legionowo – 8min