Farben Lehre i Jeden Osiem L dołączyli do akcji Hot 16 Challenge 2: – Kiedy się skończy korony czas, byleby tylko nie ubyło nas [WIDEO]

Wyzwanie przyjęte – wersy napisane, klipy nagrane, są także kolejni nominowani. Pojawiła się dedykacja od Jeden Osiem L: – Z wyrazami uznania dla wszystkich służb medycznych. Dzięki za wszystko, kłaniamy się nisko! Z kolei Wojciech Wojda dodaje: – Dużo zdrowia. Do zobaczenia w normalniejszych czasach.

Popularna akcja staje się nie tylko artystycznym wyrazem, co po prostu komentarzem do rzeczywistości. W obu klipach nie stronią bowiem od komentarzy nawiązujących m.in. do pandemii i jej konsekwencji.

– Zamknięte szkoły, zamknięty las. Nie schodzi ropa, nie schodzi gaz. W telewizorach ściema dla mas. Puścimy kiedyś to wszystko w niepamięć, nie takie rzeczy udało się zamieść. Nie takie rzeczy udało się przeżyć. Co by nie było, musimy wierzyć. Co by nie było, świat się nie skończy. Koronawirus wypuść list gończy. Koronawirus, co to za gówno? Stracony sezon… Mówi się trudno – przekazuje w kolejnych wersach Łukasz Wółkiewicz z Jeden Osiem L.

Swoje nominacje skierowali do artystów związanych z Płockiem:

– Nowator, Mad Hatters Płock, Graf dzięki za nominację. Cel szczytny więc przyjęliśmy wyzwanie i przyłączamy się do akcji. Pamiętajcie by wejść na stronę i wesprzeć akcję:➡️https://www.siepomaga.pl/hot16challenge Nasze nominacje lecą w stronę płockich artystów: Wojciech Wojda Farben Lehre, Zawidzki oraz Spięty Lao Che.

Taka sytuacja

Na razie nagranie opublikował Wojciech Wojda.

– Trzy dni temu, mój przyjaciel Arek Jakubik (Dr Misio) oraz płockie Ziomki z zespołu Jeden Osiem L nominowali mnie do #hot16challenge2, za co im serdecznie dziękuję ! Przyjąłem wyzwanie, bo po pierwsze bardzo szanuję i poważam nominujących, a po drugie zawsze z aprobatą popieram akcje, które wspierają tych, którzy potrzebują pomocy. Na zrobienie miałem tylko 72 godziny, ale udało się, czyli dałem/daliśmy radę Przy aktywnej i nieocenionej pomocy mojego brata Konrad Wojda, kochanej żonki Agata Wojda oraz Monika Antonina Gębala puszczamy w eter całkiem jeszcze “gorący” efekt finalny. Bardzo ciekaw jestem Waszej reakcji, bo RAP to nie jest moja dziedzina, ale wszak nie matura, a chęć szczera… TAKA SYTUACJA

Tekst zawiera jednoznaczny komentarz:

– Politykom pięść, a lekarzom brawa.

Kolejni nominowani: Anna Kumala (czyli Anja Orthodox z Closterkeller), Michał Jelonek (Hunter, Jelonek), gitarzysta i kompozytor Zbigniew Krzywański, Jacek Jędrzejak (Big Cyc) i Zbigniew Mucha Muczyński (kapela Leniwiec).

Hot16challenge to wyzwanie polegające na nagraniu 16 wersów i nominowaniu kolejnych osób do akcji, które mają stworzyć swój kawałek w 72 godziny. Druga edycja legendarnej rapowanej akcji to nie tylko nagrywanie muzyki, ale również pomoc w walce z koronawirusem. Wraz z #hot16challenge2 ruszyła zbiórka – “Beef z koronawirusem #hot16challenge” dla Siepomaga.pl. Zarówno nominowani jak i fani mogą wpłacać pieniądze na pomoc pracownikom służby zdrowia w walce z koronawirusem. Zbiórka dostępna jest pod adresem: http://siepomaga.pl/hot16challenge. Całą akcję można śledzić na stronie hot16challenge.network.