Ekologiczne atrakcje już jutro w Płocku. Piknik będzie nadawany przez Polsat News

“Czyste, zielone miasta” to hasło ogólnopolskiej akcji ekologicznej. We wtorek, 31 maja, Urząd Miasta Płocka zaprasza mieszkańców miasta, i nie tylko, na piknik, który odbędzie się na terenie obok Parku Północnego i Centrum Sportów Ekstremalnych. Początek o godz. 11. Wydarzenie odbędzie się z inicjatywy Stowarzyszenia Program Czysta Polska.

W programie m.in. wspólne sadzenie drzew i krzewów, które przekażą Lasy Państwowe. – Wszyscy chętni będą mogli wziąć także udział w warsztatach ekologicznych polegających na ozdabianiu ceramicznych doniczek i sadzeniu roślin oraz personalizowaniu wielorazowych ekotoreb na zakupy – mówi o atrakcjach czekających na uczestników Małgorzata Palusińska, z biura prasowego ratusza. Będzie można także zagrać w grę planszową i przy okazji sprawdzić swoją wiedzę o segregacji odpadów i ekologii.

– Na stoisku miasta zaprezentujemy tworzone przez nas hotele dla owadów oraz donice na rośliny miododajne – wszystko wykonane w całości z materiałów pochodzących z recyklingu. Zaprezentowany będzie również kolejny w naszym mieście pojemnik na plastikowe nakrętki – zaznacza Palusińska.

W imprezie wezmą udział “Wodociągi Płockie”, Przedsiębiorstwo Gospodarowania Odpadami w Płocku oraz Uczniowie Zespołu Szkół nr 5. Wejścia “na żywo” z imprezy zaplanowała telewizja Polsat News.

Fot. mojedziecikreatywnie.pl/ UMP.