Dwa radiowozy trafiły do policjantów z powiatu płockiego

Komenda Miejska Policji w Płocku wzbogaciła się o dwa nowe radiowozy. Uroczyste przekazanie pojazdów odbyło się w środę, 28 grudnia, na placu przed płocką jednostką. Obydwa pojazdy trafią do jednostek w powiecie w płockim.

Oznakowana Kia Sportage będzie służyła policjantom z Komisariatu Policji w Gąbinie, drugi – nieoznakowany – samochód pomoże w pracy funkcjonariuszom z Posterunku Policji w Staroźrebach. Zakup radiowozów został zrealizowany w ramach programu współfinansowania zakupów środków transportu dla Policji.

Kluczyki do nowych radiowozów wręczyli policjantom fundatorzy pojazdów, czyli starosta Płocki Sylwester Ziemkiewicz, wicestarosta Iwona Sierocka, przewodniczący Rady Powiatu Lech Dąbrowski, burmistrz Miasta i Gminy Gąbin Krzysztof Jadczak, wójt Gminy Słubice Jacek Kozłowski oraz wójt Gminy Staroźreby Kamil Groszewski.

Podczas uroczystości przekazania pojazdów komendant Miejski Policji w Płocku, insp. Mariusz Kryszkowski podkreślał, że “nowe radiowozy poprawią warunki służby funkcjonariuszy, co przełoży się także na zwiększenie skuteczności ich działań”. Komendant zaznaczył również ogromną rolę samorządów w zakupie nowych pojazdów, podziękował także za wsparcie płockiej policji.

Fot. KMP w Płocku.