Droga łącząca Płock z Warszawą do remontu. Na razie ruszył przetarg na koncepcję

Oferty na opracowanie koncepcji wraz z uzyskaniem decyzji środowiskowej można składać do 7 maja. A na opracowanie dokumentacji Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przewiduje 14 miesięcy. Mowa o planowanej rozbudowie drogi krajowej nr 62, łączącej Płock z Wyszogrodem. Remontowany ma być 30 km odcinek trasy.

Zamierzenia są takie, aby rozbudować odcinek pomiędzy granicą miasta Płocka oraz punktem ok. 100 m za skrzyżowaniem z drogą krajową nr 50. Jest to odcinek drogi krajowej klasy G, która łączy Płock z Warszawą. – Droga jest w złym stanie technicznym, na nawierzchni występują spękania i koleiny – napisał o remoncie rynekinfrastrukury.pl.

W opisie inwestycji czytamy, że w wyniku planowanej rozbudowy konstrukcja drogi ma być dostosowana do przenoszenia obciążeń do 115 KN/oś. Dzięki poprawie stanu technicznego nawierzchni zwiększyć ma się bezpieczeństwo ruchu drogowego. W założeniach wzrośnie też komfort uczestników ruchu, tak kierowców, jak i pieszych i rowerzystów – z myślą o tej grupie planowana jest budowa chodników, ścieżek rowerowych (ciągi pieszo-rowerowe planowane są na całej długości), czy nowych zatok autobusowych.

Portal podaje, że droga ma mieć klasę GP (tam gdzie to nie będzie możliwe ze względów technicznych, projektant ma zaproponować alternatywny przebieg) oraz kategorie ruchu KR-6 (obecnie to KR-5). Wraz z rozbudową przebudowywane muszą być 3 mosty. W planach jest także budowa stanowiska do ważenia pojazdów.

Fot. Google Maps.