Dożynki Powiatu Płockiego już jutro w Drobinie. Bardzo bogaty program! Zaproszeni są wszyscy…

Święto Plonów, chociaż wyrosło z historii i obyczajów polskiej wsi, jest świętem powszechnym, bliskim sercu każdego z nas. Łączy przeszłość z przyszłością, tradycję z nowoczesnością, jest źródłem naszej tożsamości i poczucia jedności, które budujemy jako naród i społeczność regionu.

Tegoroczne Dożynki Powiatu Płockiego, odbędą w niedzielę, 18 września, w Drobinie. Do udziału w uroczystościach, wspólnego świętowania i zabawy zaprasza starosta płocki Sylwester Ziemkiewicz oraz Zarząd Powiatu Płockiego.

– Zapewniamy moc atrakcji, wśród których znajduje się występ światowej klasy Zespołu „Mazowsze”. Nie zabraknie rozrywki przy wesołych nutach Sławomira oraz potańcówki z DJ-em – zachęca Starostwo Powiatowe w Płocku. – Wszystkiemu towarzyszyć będą lokalni i regionalni wystawcy. Organizatorzy dożynek gwarantują uciechy kulinarne i pełen asortyment lokalnych produktów.

Starostwo Powiatowe zaznacza w zaproszeniu, że promuje polskie rolnictwo. Do współpracy przy wydarzeniu zaproszono Krajową Radę Izb Rolniczych, która w tym roku jest organizatorem Pikniku Mlecznego.

Program…