“Dostaliśmy od państwa drugi cios. Branża gastronomiczna umiera”. Emocjonalny wpis i apel Magdy Gessler

– Dostaliśmy od państwa drugi cios – mocniejszy niż pierwszy. Dostaliśmy go solo. Wyselekcjonowani spośród innych branż, aby zginąć. Najmniejsi i średni przedsiębiorcy pozostawieni na śmierć – napisała znana, polska restauratorka Magda Gessler w poście na Facebooku.

– Mamy czas rewolucji, ogólnopolskiego strajku kobiet wobec krzywdy i złamania naszych praw. Jestem sercem, wspieram. Apel jednak dotyczy tematu, który dotyczy tych których reprezentuję – precyzuje swój apel. Magda Gessler wyjaśnia, że jest restauratorką od ponad 30 lat. – W swoim zawodowym dorobku stworzyłam od zera kilkanaście restauracji, a setkom z “Kuchennych rewolucji” dałam drugie życie. W imieniu swoim i branży gastronomicznej, której czuje się głosem i częścią mówię dość – podkreśla.

Restauratorka, i bez wątpienia autorytet kulinarny w Polsce, nawiązuje w swoim wpisie do pierwszego zamknięcia branży gastronomicznej, który miał miejsce wiosną, czyli podczas pierwszej fali pandemii. – Dostaliśmy od Państwa drugi cios – mocniejszy niż pierwszy. Dostaliśmy go solo – napisała Magda Gessler. Zauważa, że branża gastronomiczna została wyselekcjonowana z innych branż, aby zginąć.

– Gdzie tu sprawiedliwość gdy otwarci pozostają duzi, silniejsi… molochy, centra.. miejsca gdzie wszyscy mieszają się, jak w jednym garze… Gdzie pomoc dla gastronomii? – dopytuje. – Restauracje to wbrew pozorom dyscyplina, odległość. Umiemy tego przestrzegać – zapewnia. – Branża gastronomiczna powoli umiera. Ginie na waszych oczach! – stwierdza.

– Polska była pusta, bez smaku, bez odwagi. Bez kolorów .. Pomalowaliśmy ją. Po wielu latach w końcu nadaliśmy jej impuls, energię.. Zastąpiliśmy szarość kolorami. Teraz czeka nas powrót do początków. Cofnięcie. Wielu z nas nie podniesie się po drugim zamknięciu – uważa Gessler.

Na koniec apeluje: Kochani Klienci nie odwracajcie się od nas! Kupujcie na wynos, na dowóz. Wspierajcie. Nie opuszczajcie tych, którzy potrzebują wsparcia, bo rząd nam nie pomoże. Jesteśmy sami! (…) Czas jest zły, niepewny, bolesny. Bądźmy solidarni.

Fot. Pixabay.